Yanıtla: Storj Madenciliği – Farm kurmak hakkında

#13374

burak
Katılımcı
Offline
Registered On: 03 Temmuz 2017
Topics: 4
Replies: 20
Has thanked: 0 times
Been thanked: 0 times
Puanlar: 10

herkese merhabalar,

epeydir ha yazdım ha yazacağım derken ancak fırsat bulabildim. şunu da eklemek istiyorum şunu yapın bunu yapın şeklinde bilgilendirme yapmayacağım çünkü kesinlikle önermiyorum.

storj da 2. ayımı geride bıraktım ve ilk ödememi planlandığı gibi ödemeyi tahhüt ettiler. abd de ki kasırga nedeniyle ödemelerin aksayabileceği bilgisini ayrıca paylaşmış olayım.

45 GB için yaklaşık olarak 2 usd. offline sürem geçtiğimiz ay içerisinde 48 saat kadardı.

şuan ise 220 GB kadar bir download sözkonusu. yani storj sia gibi bağladığınız bütün boş alanınızı kullanmıyor hatta pek azını kullanıyor diyebilirim tıkpı sia da olduğu gibi.

şuan için storj bırakın yaktığı elektriği statik ip nin bile masrafını çıkartabilecek pozisyonda değil işin can alıcı noktası da burası zaten.

kime ne kadar ödeme yapacaklarını bir liste ile açıklıyorlar ben bu listedeki insanları inceledim ancak gelirleri orantılı değil. yanii bir kişi geçen ay 100 usd almışken bu ay 30 usd alabiliyor. bu içerisinde bulunduğumuz ayda yaptığı upload ve download a göre değişiklik gösteriyor. bu da bana storj da artan oranlı gelirin pek de mümkün olmadığı izlenimini edindirdi açıkçası. anladığım kadarıyla ya kabul ettiğiniz offer (teklifler) expire oluyor yanii günü geçiyor. yada 1 tb download yaptıysanız gelecek aylarda bunu upload ediyorsunuz tabii kiralayan ın ihtiyacı olursa. yada ikisi birden. bunlar kesin bilgi değil benim tahminlerim baybil hocam yahut yasin hocam ne düşünür bilemiyorum.

sia tecrübem pek olmamakla birlikte baybil hocamdan haberleri aldığım kadarıyla yine bağlanan hdd den çok ufak bir meblağ kullanıyor storj ile aşağı yukarı aynı gibi görünüyor ödeme olarak.

burst deseniz benim hdd olanaklarım burst a yetmiyor yaklaşık olarak 3 tb alanım var çünkü.

bu ay da storj u bekleyeceğim tahmin ediyorum ki 10 ile 15 usd arası bir gelir elde edeceğim, bu geliri sağlayabilirsem eğer storj da bir ay daha beklemeyi göze alabilirim ancak alamazsam sanırım mevut kapasitemi 4. bir ihtimale kaydırmak yahut bu işten komple vazgeçmek isteyeceğim.

4. bir kaynak hakkında hiçbir fikre sahip değilim. sotrage (depolama) dediğimiz olayı başka nerede ne şekilde yapabilirim bilemiyorum açık söylemek gerekirse.

uzun lafın kısası eğer paranız var ve değerlendirmek istiyorsanız hdd almak şu sıra pek benim nacizane önerilerim arasında değil. ancak mevcutta var hdd bunu nasıl değerlendirmeliyim sorusunun yanıtı henüz netlik kazanmış değil. ayın 5 i gibi ancak netliğe kavuşabilir.

büyüklerime saygılarım, küçüklerime sevgilerimle..
Yaklaşan Etkinlikler

  1. Litecoin Ödül Yarılanması

    07 Ağustos 2019
  2. Bitcoin Ödül Yarılanması

    29 Mayıs 2020

Yeni Gönderiler

No topics found

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı

Forum İstatistikleri

Users
1.629
Forums
82
Topics
1.038
Open Topics
1.033
Hidden Topics
0
Closed Topics
5
Posts
3.690
Replies
2.652
Hidden Replies
0
Topic Tags
1.124
Empty Topic Tags
0


Araç çubuğuna atla