#17169

serdal
Katılımcı
Puanlar: 0

rx 580 8 gb ekran kartım var ve yukarıda yazılan her şeyi yapmama rağmen ben de  22mh civarına takılı kaldım. sanırım bios mod olayında sürekli bir hata yapıyorum. şu an sistemde iki tane rx 580 takılı olmasına karşın ati winflash programında birisi ati radeon polaris 10 diğeri ise gerçek adı ile gözüküyor (aşağıya ekran görüntüsü linkini bırakıyorum) her ikisinde de bios mod denedim ancak sonuç hep aynı.

izlediğim videolarda arkadaşın belirttiği (ÖNEMLİ: Herhangi bir bios değişikliği yapmaya başlamadan önce, AMD Sürücülerini ayıklayın ve birleştirin ama bilgisayarı yeniden başlatmayın, atikmdag-patcher.exe dosyasını başlatın ve  yamayı uygulayın, ardından pc’yi yeniden başlatabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, GPU’lar yeni modded bios ile çalışmazlar.) bu kısma değinilmediği için işin gerçeği bunları yapmadım. işin gerçeği sürücüleri nasıl ayıklayacağımı ve birleştireceğimi de bilmiyorum. bu saatten sonra düzeltebilir miyim onu da bilmiyorum. kimsenin vaktini almak istemem ama ilgilenip yardımcı olmak isteyen birileri çıkarsa çok sevinirim. herkese saygılarımı sunuyorum.

https://hizliresim.com/rOm9yM

 

edit: arkadaşın açıkladığı driver yamalama kısmını gözden kaçırmışım, gayet güzel açıklamış aslında, bir daha deneyip sonucu burdan yazarım. umarım bu sefer olur.

  • Bu yanıt 1 yıl 6 ay önce önce  serdal tarafından değiştirildi.