Yanıtla: Herkesin aklına takılabilecek sorular

#17189

Yasin Özçelik
Yönetici
Offline
Registered On: 26 Nisan 2017
Topics: 32
Replies: 182
Has thanked: 0 times
Been thanked: 13 times
Puanlar: 141

Merhaba

@earbender

1.Soru:“800000001” neyi ifade ediyor bir türlü çözemedim. bilgisayarıma bağlı 8 disk varsa bu disk 8. sırada ise bu rakam mı olmalı?

Diskin içine yazacağın Nonces’ların başlangıç ve bitiş sırası olacaktır. “0” dan başlatırsan kaç TB yazacaksan ona göre son değer belirleniyor. Disk adeti ile alakası yok yani.

2.Soru:“5000” diski plotlarken bu değeri girdiğim zaman ancak disk plotlanmaya başlıyor değeri artırırsam hata veriyor. Kazım yaparken ise plot dosyasındaki dosya adında değer”5000″ iken disk taranırken 52 saniye sürerken bu dosyayı editleyip nonce sayısını bu değerin yerine yazdığım zaman tarama işlemi 12 saniyeye düşüyor. (Not:CPU ile plotladığım disklerde bu sayıyı otomatik olarak plotlama işlemi nonce sayısına eşitliyor.

GPU ile plotlama yaparken o değeri Ekran kartının türüne göre belirlemen gerekiyor. CPU direk otomatik olarak yaptığı için kendi tb değerini otomatik yazıyor. Fakat GPU ile plotlama yaparken GPU’nun türüne göre deneyerek bulman gerekiyor. Bununla ilgili Baybil’in çekmiş olduğu videoyu incelemeni tavsiyederim.

3.Soru: Plotlama işlemi başarısız olan bir diski tekrar plotlamaya başlamak için biçimlendirmek yeterli midir? yoksa low level format gibi yöntemlere başvurulmalı mı?

Direk biçimlendirmen yeterli oluyor.

Bonus: Mining ekranında aldığım hata;

“Fast block or corrupted file?” Kelime anlamının dışında ne anlama geliyor?

Bu hatayı sürekli alıyorsan o diskin içinde plot dosyasının bir bölümünde hata olduğunu söylüyor. O hücreyi okumaya başladığında hata verdiği için havuza bilgi gönderemiyor ve hatalı olarak görünüyor. Bu hatayı sürekli alıyorsanız plot optimizer ile optime etmeyi deneyeceksiniz ya da direk silip tekrar plot yapmanız gerekiyor.

Kolay gelsin

1 user thanked author for this post.
Yaklaşan Etkinlikler

  1. Litecoin Ödül Yarılanması

    07 Ağustos 2019
  2. Bitcoin Ödül Yarılanması

    29 Mayıs 2020

Yeni Gönderiler

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı

Forum İstatistikleri

Users
1.611
Forums
82
Topics
971
Open Topics
966
Hidden Topics
0
Closed Topics
5
Posts
3.616
Replies
2.645
Hidden Replies
0
Topic Tags
1.115
Empty Topic Tags
0


Araç çubuğuna atla