Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Güç Kaynakları Makelsan 3kva Online Ups – İlk izlenim Yanıtla: Makelsan 3kva Online Ups – İlk izlenim

#19428

kadirinazor
Yönetici
Puanlar: 10

Aldığınız kVa değerine göre bağlamalısınız. Ben iki adet rig tanesi 900w direkt arkadan iki ayrı prize takarak bir tanede uzatma kabloya bağlı 300~w çeken admin bilgisayarını, switch, rig fanlarını monitörü buna bağladım. Normalde uzatma kabloyla UPS e bağlantı önerilmez fakat çok fazla enerji istemeyen üniteler olduğu için uzatmayı direkt bağladım. Toplam tüketim 2100w. Duruma göre ekleme yapmayı düşünüyorum şimdilik elimde daha rig yok. Ama bilmiyorum bir adet daha 900w kaldırır mı? (bu durumda admin pc sini devreden cıkarabilirim yine de sonuç ne olur bilinmez) Genelde %10~20 arası bi yük dengesi için boşta kalmasını önerirler. Aynı PSU larda ki gibi. Ucu ucuna yettirmemek lazım. Ben rig başına bir adet düşündüm fakat 2000va ile 3000va arasında 20 dolar oynadığı için 3000va tercih ettim.

Eğer sizin 1400w çeken riginiz var ise rig başı 2000va lık almanızı öneririm. Veya daha yüksek kVa kapasiteli alıp hepsini bağlayabilirsiniz. Zaten prizden alabileceğiniz elektrik belli. Daha üst versiyonları klemens ile bağlanmakta.