Yanıtla: Storj mu ? Burst mü ? Hangi Bulut Madenciliği Yapılmalı ?

Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Bulut Madenciliği (Cloud Mining) Storj mu ? Burst mü ? Hangi Bulut Madenciliği Yapılmalı ? Yanıtla: Storj mu ? Burst mü ? Hangi Bulut Madenciliği Yapılmalı ?

#20383

filipiti
Katılımcı
Offline
Registered On: 31 Ağustos 2018
Topics: 0
Replies: 1
Has thanked: 0 times
Been thanked: 0 times
Puanlar: 6

Cloud mining için kısa bir araştırmam oldu bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü google a cloud mining yazıp ilk çıkan siteye kendinizi kaptırmayın çünkü bazı siteler scam yani dolandırıcı siteler.
Buna rağmen sağlam sayılan siteler var. Bu sitelere her ne kadar sağlam dense bile yani 3-4 senedir açık olan ve vaadettiği ödemeleri yapan sitelerden bahsediyorum ki bu cloud mining sitelerinin bile yarın kripto para borsasından etkilenip kapatıp gitmeyeceği belli değil. Yani sonuçta bu siteler yabancı kaynaklı şirketler ve kapattık dediği zaman yerli bile olmadıkları için yatırımınızın üstüne bir bardak soğuk su içmeniz olası olur.
Bu konuda yerli sayılan şirketlerde var ve aynı güven problemi var.
Konudaki yabancı şirketler sağlam denilenler : hasflare,genesis mining vb.
Yerli olarak benim bulduğum s4 mining var araştırdığımda oda kıbrıs üstünden şirketi kurmuş fakat riglerinin türkiyede olduğunu yazıyor.
Güvenlik sebebi ile donanımının nerede olduğunu açıklamıyor. Yani ortada laf var. Sadece laf ile de bu işler olmuyor maalesef. Güvenilirliğinizi teyit etmeniz lazım.
Ben yatırımcı olarak yatırım yapıcam adam bana şuyum var ama gösteremem diyor. Oldumu olmadı. Çok soru işareti var.
Ayrıca bu tarz şirketlerin kestiği işletme maliyeti 3/1 oranında neredeyse. Yani yatırdığınız parayı çıkarıp kar etmeniz bir kaç değişkene bağlı.
btc kazdığımızı farzedersek aldığımız güç değerine göre bize geri dönüş süresi firmanın kestiği işletme maliyetine + btc nin borsa değerine veya kazmanın zorluk derecesine göre farklılık gösterebilir.
Yinede karlı mı karlı fakat 4 senelik bir sözleşme yaptığımızı farzedersek 4 sene içinde şirketin piyasadan yok olup gitmeyeceği garantisi yok.
Sonuçta zarar gösterip kapattık kardeşim dedikleri zaman yapılabilecek tek şey yasal sürece başvurmak olur bununlada herkez uğraşmaz.
Yaklaşan Etkinlikler

  1. Litecoin Ödül Yarılanması

    07 Ağustos 2019
  2. Bitcoin Ödül Yarılanması

    29 Mayıs 2020

Yeni Gönderiler

No topics found

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı

Forum İstatistikleri

Users
1.629
Forums
82
Topics
1.038
Open Topics
1.033
Hidden Topics
0
Closed Topics
5
Posts
3.690
Replies
2.652
Hidden Replies
0
Topic Tags
1.124
Empty Topic Tags
0


Araç çubuğuna atla