Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  slckgms tarafından 1 yıl 11 ay önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar

Cihan
    Katılımcı
    Puanlar: 0

Merhabalar;
    Başlıkta da belirttiğim gibi, 1 tane rig kurulumu yapıyorum.
    Ancak yüksek watt değerine sahip powerlar oldukça pahalı.
    600-700 wattlık powerlar ise 200 – 300 civarı bulmak mümkün oluyor.

Bu nedenle tek bir sisteme 2 adet power bağlamam için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
    1 tane powerı anakart hdd ve 2 adet ekran kartı ile çalıştıracağım.
    Diğer power ise geriye kalan 4 ekran kartı ile çalışacaktır.

Bu şekilde bir sistem için 2 powerı birleştirmem gibi bir işlem gerekir mi yoksa direk fişe takıp ayrı ayrı bağlamam yeterli mi?

Teşekkürler…

baybil
    Yönetici
    Puanlar: 529

Merhaba,

size tavsiyem şu üründür.

Ethereum Rig ler için Çift Güç Kaynağı Birleştirme Adaptörü

Çok kullandım ve memnun kaldım. Hatta WhatsApp grubumuzda Ali beye de bu üründen vermiştim. AliExpress ‘te va. Bana da yakın zamanda gelecek. Siparişim yolda.

Ürün iki güç kaynağını aynı anda başlatmak ve kapatmak için ideal, herhangi bir elektronik devresi yok. Add2PSU diye bir ürün daha var ama onu hiç kullanmadım, bu daha ucuz ve sakıncasız bir ürün olduğundan bunu tercih ettim.

Görüşmek üzere

Cihan
    Katılımcı

Çok teşekkürler bende bundan alıp 2 powerı direk bağlayacağım o halde diğer türlü çok çok maliyetli oluyor.

slckgms
    Katılımcı

Merhabalar,

birazcık teknik bilgiyle bu işlemi  hiç bir aparat almadan yapabilirsiniz. Güç kaynağının anakarta bağlanan 24 pin li kısmındaki yeşil kablodan diğer güç kaynağının 24 pinli kısmındaki yeşil kabloya bir kablo ile atlama, ve aynı şekilde yeşil kablonun yanındaki 3. siyah kablodan diğer güç kaynağının karşılığı olan  yine yeşilin yanındaki 3. siyah kabloya bir atlama yaparsan  iki güç kaynağında aynı anda kapanıp açılacaktır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.