Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Diğer 2 gpulu mining olur mu?

Bu konu 4 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  selim tarafından 3 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar

selim
    Katılımcı
    • Konu1
    • Cevap3
    • Toplam4
    • Süt

Herkese merhaba;

Yaklaşık 1 haftadır forumun %70 ini okuduğumu düşünüyorum. Keza farklı yerlerden de araştırmaya devam ediyorum.

Yeni evlendiğim için ileriye dönük bir şeyler yapmak istiyorum. Gelecek vaat ettiği içinde mining rüyalarıma girecek kadar aklımı kurcalıyor.

Yaptığım araştırmalarda 6lı 8li riglerle başlamak optimum olur deniyor, peki başlangıçta 2 gpu ile mining e başlayabilir miyim?

Amacım direk tl/$ a dönmekten ziyade hesabımda mümkün mertebe  ethereum biriktirmek. belki ay sonlarında elektrik için ihtiyacım olanı bozarım ama genelde hesapta tutmayı düşünüyorum. Özellikle 2019 yılında hesabımızda ne kadar ethereum olacaksa mining de onla orantılı olacak diye bir yazı okudum. Biraz da bunu düşünerek hesabı yükseltmeye çalışacağım. (Bu arada mining dışında da ethereum a yatırım yapmak da planım arasında ama mining işinin düşüncesi bile heyecan veriyor)

Kartların hemen kendilerini amorti etmesini beklemiyorum. 6-7 ay da (borsanın ve zorluğun durumuna göre daha kısa daha uzun da olabilir) amorti ederse ne mutlu bana.

Neden 6 kartla girmiyorsun diye merak eden varsa, cevabı da bütçesel. (Bir de hanım o kadar para yatırmama sıcak bakmıyor 😀 )

Konu hakkında fikri olanlar yönlendirirse çok sevinirim.

Herkese keyifli miningler.

Yasin Özçelik
    Yönetici
    • Konu19
    • Cevap133
    • Toplam152
    • Kaşar
    • ☆☆☆

Merhaba

Bence gayet olur. 2li anakartların parası su parası gibi. Çok ucuz oldukları için bence olabilir. Anakart,işlemci,fan,ram,hdd ‘yi 2’li bir sistem için 100-150 TL çok rahat buluyorsunuz. Power desenin 600w geçtikten sona fiyatlar uçtuğu için haliylen power konusunda da avantajınız olacak. Yani tamamen tercih meselesi.

canberk
    Katılımcı
    • Konu3
    • Cevap21
    • Toplam24
    • Süt

Ben bilgisayarımdaki tek kart ile başladım para bulldukçaa eklleeeme yappmaaayı düşünereek şuann 3 karttım var gayet mantıklı 2 kart ile başlamak

selim
    Katılımcı
    • Konu1
    • Cevap3
    • Toplam4
    • Süt

Yorumlar için çok teşekkürler. Ne yalan söyleyeyim hiç başlama diyeceksiniz diye düşünmüştüm.

sistemi 6 karta göre kuracağım sadece başlangıçta 2 kart ile başlayacağım. Hanım potansiyeli görünce Yeni kartlar alırız ama amacım zaten 10 rig olsun değil. Çocuklara bir şey kalsın. Eğer ethereum ilerde umduğumuzu vermezse farklı gpu ile çalışan coinlere geçerim.

Yine yararlı bilginiz olursa paylaşırsanız çok sevinirim

selim
    Katılımcı
    • Konu1
    • Cevap3
    • Toplam4
    • Süt

Herkese tekrar selam, umarım okuyan olur,

Sistemi şu şekilde kurmaya karar verdim

Anakart:  MSI Z170A GAMING PRO CARBON  – Anladığım kadarı ile bu kart ile 6 adet ekran kartını çalıştırabiliyorum. Doğru değil mi ? 🙂

Ram 4gb DDR4

Riser: USB3 Riser Versiyon 7 (6 adet)

1250w powersuply (gold )

hd: 120gb ssd (zaten var)

watt ölçer priz

Bir sorum olacak, aldığım ana karta zaten 2 ekran kartı takabiliyorum. Bu durumda riser a ihtiyaç olacak mı?

Ekran kartı: (halen düşünüyorum 😀 bu konuda yardım alabilirim)

Bir de windows mu kurayım Linux mu onu çözemedim tam 🙂

Yardımlarınızın ricasıyla

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.