2,5" + 3.5" diskler ile mining yapılırmı?

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  baybil tarafından 7 ay önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar

deonx
    Katılımcı
    Registered On: 12 Ocak 2018
    Topics: 1
    Replies: 3
    Has thanked: 0 times
    Been thanked: 0 times
    Puanlar: 0

Merhaba,

Araştırma yaparken sitenizin en verimli bilgi kaynağı olduğunu gördüm. Bu işe sıfır bilgi ile girmeyi düşünüyorum o yüzden araştırmalarım tamamlanmadığı için sorularımdaki bilgisizliği mazur görün. Elimde bulunan 1GB Ekran kartlı bir kasa var bunun üzerine usb veya sata çoklayıcı ile 500gb 1tb dan oluşan diskler bağlasam örneğin: (2,5″ 500GB x 10 + 3,5″ 1TB x 5) vb. 10TB toplam disk eklediğimde bir faydasını görürmüyüm. Ciddi bir kar etme niyetinde değilim günlük 2-3$ bile kazsa sırf meraktan yapmak istiyorum. Yatırım maliyetim yok el altında bulunan diskleri kullanacağım fakat bilmediğimden diskin özel bir seri olması gereklimidir? veya dediğim şekilde bir kasa üzerinde farklı boyutlarda birçok disk eklenip kazma işlemi yapılabiliyormu? 10TB bir diskin getirisi minimum ne olur?

Yasin Özçelik
    Yönetici
    Registered On: 26 Nisan 2017
    Topics: 32
    Replies: 184
    Been thanked: 13 times
    Puanlar: 155

@deonx; Burstta sabit bir gelir olmuyor. Şu kadar TB şu kadar burst getirir diye bir gelir yok. Burst biraz da şans işi TB alanın ne kadar çok olursa şansın o kadar fazla  oluyor.  Bu dediğin disklerle yapabilirsin herhangi bir sıkıntı olmaz. Burstta özel disk diye bir şey yok. Sadece 5900-7200 rpm olması bir tık etkisi olacaktır.

İyi çalışmalar

deonx
    Katılımcı
    Registered On: 12 Ocak 2018
    Topics: 1
    Replies: 3
    Been thanked: 0 times
    Puanlar: 0

Deneyip görmek lazım anladığım kadarıyla, şuan disk toparlıyorum önümüzdeki hafta içi diskleri bağlayıp işlemlere başlayacağım öncesinde bilmem gereken bir püf nokta veya kuruluma başlamadan şu hesapları aç diyebileceğiniz birşey varmı? Onay süreci olan bir sistem olması açısından soruyorum.

baybil
    Yönetici
    Registered On: 18 Eylül 2016
    Topics: 60
    Replies: 398
    Has thanked: 24 times
    Been thanked: 21 times
    Puanlar: 209

Merhaba @deonx ,

umarım Slack kanalımıza katılmışsınızdır. Ben de Burst gönüllülerindenim. Buradan da anlayacağınız gibi getirisi çok gibi gözükmüyor değil mi ? ama sizin dediğiniz şartlara uyuyor Burst, sırf meraktan demişsiniz. Ayrıca yatırım yapan çok sayıda arkadaşımız var. Aslında TR de benim ilk tanıtmalarımın çok etkisi oldu Burst’ün duyulmasında, daha sonra 2017 de Burst’ün yaşadığı çöküş ve ardından PoCC ortaya çıkmasıyla Burst fiyatının artmaya başlamasıyla da ilgi artınca ilave Türkçe kaynaklar oluştu.

Soracağınız herhangi soruya seve seve yanıt verebilirim.

Elinizdeki diskleri kullanacağınızı söylediğiniz ve bir yatırım yapmayacağınızı söylediğiniz için, “Aman bütün diskleri birden satın almayın, plotladıkça satın alırsınız” dememe gerek kalmamış.

ilk aklıma gelen bu olurdu. Çünkü plotlama gerçekten çok zaman alıyor.

Kolay gelsin.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Yaklaşan Etkinlikler

1. Litecoin Ödül Yarılanması

07 Ağustos 2019
  2. Bitcoin Ödül Yarılanması

29 Mayıs 2020

Yeni Gönderiler

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı

Forum İstatistikleri

Users
1.629
Forums
82
Topics
1.038
Open Topics
1.033
Hidden Topics
0