Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  deonx tarafından 1 hafta 2 gün önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar

deonx
    Katılımcı
    Konular: 1
    Yanıtlar: 2
    Verdiği tşk.: 0 kere
    Aldığı tşk.: 0 kere

Merhaba,

Araştırma yaparken sitenizin en verimli bilgi kaynağı olduğunu gördüm. Bu işe sıfır bilgi ile girmeyi düşünüyorum o yüzden araştırmalarım tamamlanmadığı için sorularımdaki bilgisizliği mazur görün. Elimde bulunan 1GB Ekran kartlı bir kasa var bunun üzerine usb veya sata çoklayıcı ile 500gb 1tb dan oluşan diskler bağlasam örneğin: (2,5″ 500GB x 10 + 3,5″ 1TB x 5) vb. 10TB toplam disk eklediğimde bir faydasını görürmüyüm. Ciddi bir kar etme niyetinde değilim günlük 2-3$ bile kazsa sırf meraktan yapmak istiyorum. Yatırım maliyetim yok el altında bulunan diskleri kullanacağım fakat bilmediğimden diskin özel bir seri olması gereklimidir? veya dediğim şekilde bir kasa üzerinde farklı boyutlarda birçok disk eklenip kazma işlemi yapılabiliyormu? 10TB bir diskin getirisi minimum ne olur?

Yasin Özçelik
    Yönetici
    Konular: 26
    Yanıtlar: 159
    Aldığı tşk.: 9 kere

@deonx; Burstta sabit bir gelir olmuyor. Şu kadar TB şu kadar burst getirir diye bir gelir yok. Burst biraz da şans işi TB alanın ne kadar çok olursa şansın o kadar fazla  oluyor.  Bu dediğin disklerle yapabilirsin herhangi bir sıkıntı olmaz. Burstta özel disk diye bir şey yok. Sadece 5900-7200 rpm olması bir tık etkisi olacaktır.

İyi çalışmalar

deonx
    Katılımcı
    Konular: 1
    Yanıtlar: 2
    Aldığı tşk.: 0 kere

Deneyip görmek lazım anladığım kadarıyla, şuan disk toparlıyorum önümüzdeki hafta içi diskleri bağlayıp işlemlere başlayacağım öncesinde bilmem gereken bir püf nokta veya kuruluma başlamadan şu hesapları aç diyebileceğiniz birşey varmı? Onay süreci olan bir sistem olması açısından soruyorum.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.