Bu konu 6 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  arekinci tarafından 1 yıl 1 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #19052

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 529

  Merhaba arkadaşlar,

  bir arkadaşım adına barındırdığım Burstcoin madencilik sisteminin kısa bir tanıtımını yaparak, yeni başlayacakların kafasındaki bazı soruları yokedebileceğimi düşündüm.

  İlk makinemizde cüzdan yazılımı yüklü ve Solo Madencilik yapıyor. Blago Miner aynı zamanda Proxy Server olarak çalışmakta.

  2. makinemiz ve eğer varsa daha fazla sayıda makineler bu makine üzerinden aynı hesap cüzdanına kazım işlemi gerçekleştirebilirler.

  Bu sistem 8TB lık 25 diskten oluşuyor. 23 Lacie disk var. 2 tane de Seagate Hublı disk var. Biri kasanın üstünde durmakta, diğer Seagate aşağıda fotografın dışında kalmış. Demek istediğim A’dan ….Z’ye ingiliz alfabesinde 26 harf var , 26. disk de C: diskimiz. Yani işletim sistemi (burada Windows) yüklü olan disk. Harflerin hepsini kullanıyoruz. İstersek Çok daha fazla disk de bağlayıp çalıştırabiliriz. Harf kısıtlaması aşılabiliyor.

  Bu makinede toplam gözüken kapasite 186440 GB.

   

   

   

   

   

   

   

  2. Makinemizde durum biraz farklı. Bu makinede 3 sıra ve her sırada toplam 8 disk olmak üzere 24 disk vardı. Hepsi de 8TB lık diskler. Fakat disklerin hepsi Seagate ve üzerlerinde 2 li Hub var. 24 tane disk artı anakartın controller ları, kullandığımız hublar derken sistem kaynakları yetmedi. Sistem kaynakları yetersiz hata mesajları almaya başladım. Siz siz olan 24 tane üzerinde hublı disk almayın. Burada 2 diski söküp Lacie disklerin olduğu 1. makineye taşıdım. Bu şekilde hata mesajı ortadan kalktı. İşte sistem.

  Diskler çekmecelerde, yanlarda grup prizler. Seagate lerin bir dezavantajı da elektrik adaptörleri çok geniş, bu nedenle bir prize yanyana 2 tane takmanız mümkün değil. Çok güzel prizler buldum internette, hem katlanıp şekil alabiliyor hem de priz araları geniş açık.

  Bu makinedeki kapasitemiz de 165 TB kadar. Yani 185+165 = 330 TB lık bir sistem. Bu sistem solo kazımda kullanılıyor. 1-2 günde bir blok bulmakta.

  Umarım sizler de varsa sistemlerinizi burada paylaşırsınız. Eğer sisteminiz yoksa, en azından nasıl bir kurulum olduğu hakkında az da olsa bir fikriniz olmuştur.

  Sorularınız olursa en kısa sürede yardımcı olmaya çalışırım.

  Kolay gelsin

 • #19148

  Yasin Özçelik
  Yönetici
  Puanlar: 205

  İkinci fotoda rig kasası çok güzel olmuş. Derli toplu.

  Bir bilgisayara kaç disk takarım gibi sorulara çok güzel cevap olmuş aslında

 • #19260

  arekinci
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  Baybil merhaba. Youtube da da videolarını fırsat buldukça izliyorum. Bu arada göz ucuyla burstcoine bakıyorum. 2017 e ait yazını da okudum. Fakat bu coinle ilgili gelir gider dengesine vakıf olamadım. Hesaplama sitelerine de şu an için kafam basmadı.Teknik detay, kazım metodu vs bir şekilde aşılacak problemler. Lakin kısa ve öz olarak şunu sormak isterim size. 5 adet 10 tb seagate ortalama bir hdd grubuyla günlük kaç burst doğruluturum? Amorti süresine vakıf olabilirsem bu alanda bir giriş yatırımı düşünüyorum… Cevabın için şimdiden teşekkürler…

 • #19268

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 529

  Merhaba,
  size bu video içinde cevap verdim.

 • #19278

  arekinci
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  Bir kaç kere tekrar ettim videonu ve halâ bahsettiğimiz rakam günlük mü, aylık mı anlamadım 🙂 Ya da günlükse anlamak istemiyorum 🙂 208 TL diyoruz. Aylık 6240 TL yapıyor. Ve bir buçuk ayda donanımı geri alıyoruz gibi oluyor. Yanlışmıyım ? Video için ayrıca teşekkürler… Görüşmek üzere !

 • #19280

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 529

  Aylık canım kardeşim, günlük olsa video yapmazdım. Sürekli disk topluyor olurdum.

 • #19282

  arekinci
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  Bazen kulak göz beyin koordinasyonu kopuyor. 4 aydır riglerle uğraşa uğraşa… 🙂 Eyvallah. Saygılar

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.