Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Madencilikle ilgili Genel Konular 3 Lİ RİG 12-24 SAAT İÇERİSİNDE CLAYMORE 0MHS OLUP PC KİTLENİYOR

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  mamicool tarafından 4 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar

kadir nazik
    Katılımcı
    Konular: 7
    Yanıtlar: 6
    Verdiği tşk.: 0 kere
    Aldığı tşk.: 0 kere

Merhabalar arkadaşlar, 4 lü rigimde yaklaşık 1,5 aydır bir problemle karşı karşıyayım ve henüz çözemedim. Sorunum yaklaşık 12 saat sonra tüm kartlar 0 mhs ye düşüyor ve pc kitleniyor, reset atmadanda düzelmemekte, rigde 2 adet msi rx 570 , 1 adet rx 580 var. Denemelerim arasında oc yi kaldırarak denedim olmadı, format attım olmadı, sanal bellek ayarı yaptım olmadı, power değiştim olmadı, riser değiştim olmadı, diğer rigdeki ekran kartları ile denedim olmadı, slotları değiştirerek denedim olmadı. Aklıma anakartmı arızalı demekten başka birşey gelmiyot. Bat içeriğim aşağıdaki gibi olup, sonuna -wd 0 koduda eklendiğinde sorun değişmedi. En son aldığım hata loglarıda ektedir. Aklınıza gelebilecek çözüm öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. (Anakart : Gigabyte GA-970A-DS3P ATX Anakart) Win 10 kurulu. Daha önce hiç sorunsuz çalışırken tahminimce 1,5 ay önce güncelleme aldıktan sonra böyle oldu yada ben öyle düşünüyorum. 17.7.1 driver kurulu.

Not: log dosyası çok büyük olduğundan sadece son kısımlarını ekleyebildim

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
    setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
    setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
    setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
    setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
    EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethermine.org:4444 -esm 1 -ewal 0x384376c97d1bdc7996926f0e92f7d3eb3cf721f1.rx570 -epsw x -dpool dcr.suprnova.cc:3252 -dwal kadirnazik.kadir -dpsw x -tt 75 -tstop 85 -allpools 1 -r 1

• Bu konu 4 ay 3 hafta önce önce  kadir nazik tarafından değiştirildi.
    • Bu konu 4 ay 3 hafta önce önce  kadir nazik tarafından değiştirildi.

Ekler:

mamicool
    Katılımcı
    Konular: 0
    Yanıtlar: 8
    Verdiği tşk.: 0 kere
    Aldığı tşk.: 0 kere

amd chipset li kartlar için dag çözümü

arkadaşın konusundaki işlemi denermisiniz 4rig bunu yaptım daha önceki yaşadığımız sorunlardan kurtulduk hemde  mhs artışımız oldu.

özetle yapılacak işlemler

1- ddu ile driverinizi siliniz

2- https://uploadfiles.io/hw70y buradan driveri indirip rardan çıkarınız ve aygıt yöneticisinden ekran kartı driverini yükleyiniz ekran kartını tanıyacak ünlemli tanırsa bile  işlem 3e geçilecek

3- https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher buradan atikmdag-patcher-1.4.5.zip indiriniz ve yönetici olarak çalıştırınız daha sonrada bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

4- http://office.guru3d.com/afterburner/MSIAfterburnerSetup440Beta16.rar buradan MSI Afterburner 4.4.0 beta yı indiriniz ayarları yapıp mining e başlayabilirsiniz

işallah sorununuz çözülür.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.