500 TB Yatırım

Etiket: ,

Bu konu 4 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  elmakebabi tarafından 4 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar

Bloodfor
    Katılımcı
    Registered On: 23 Aralık 2017
    Topics: 1
    Replies: 0
    Has thanked: 0 times
    Been thanked: 0 times
    Puanlar: 0

Merhaba Arkadaşlar Adım Recep Burst ‘u ilk gördüğümde toplam alan 6000 tb felandı ve 500 tb bu sistemle aylık 600000 Burst Çıkıyordu Sanırım o dönemlerde bu rakamda aylık 800 dolar felan ediyordu ve gerçekten güzel para diye düşünüyordum sistem kurmak istediğimde maddi sıkıntılarım olduğu için oluşturamadım ve BTC ani Fırlaması Burst’u da şişirdi Şuanda bu sistemi Kura bilecek güce ulaştım elim rahatladı fakat Çekimserim bu konuda..  çinden hdd getirme imkanım var sadece kdv ödeyerek yabancı forumları gezerdim eskiden ve SeaGate kesinlikle tavsiye etmezlerdi şuanda forumda herkez seagate tavsiye ediyor WD tavsiye etmiyor bu süre zarfında ne değişti ne oldu bilmiyorum Böyle bir sistemi kursam Burst ne kadar daha kazılacak  gecen ay 186 bin tb olan  havuz suanda 150 bin e düşmüş  yani bu ani çıkış düşüş sürekli Aylık kazımı etkileyecek birden 400 bin olmayacağıda şüpheli kaç Blok var ne zaman biter gibi sorular var Sorularımı listeliyorum.

1. Burst Coin Ömrü ne kadar daha kazıla bilir?
    2.BC Kazarken Blok ödüllerini daha çok almak için 500 TB alanı 5 ayrı pc ve cüzdanlamı yapsam yoksa tek pc ilemi
    3.HDD leri Sata ve PSU ile birleştirerek Sistememi aktarsam Yoksa Direk USB HUB olarakmı alsam
    4.Pol için pc özellikleri 500 tb için min ne olmalı

Aslında çok sorular var ama bunları örnekledim Şuanda Çok üzgünüm zamanında yatırım yapamadığım için şuanda  sistemime güç üstüne güç katardım Yinede Geç kalmamışımdır umarım Saygılarımla Birde Whatsapp Grubu felan Geçiyor konularda fakat bir türlü ulaşamadım teşekkürler şimdiden

baybil
    Yönetici
    Registered On: 18 Eylül 2016
    Topics: 60
    Replies: 398
    Has thanked: 24 times
    Been thanked: 21 times
    Puanlar: 166

Slack grubumuz var. burada sağ üstte katılma linki var. Gelin bekliyorum.

Ben hala geç olduğunu düşünmüyorum. Bütün coinlerin seneler içerisinde onlarca kat değerleneceğini tahmin ediyorum. Tabii ölen coinler de olabilir.

PC de tarama hızı önemli, örneğin ben bir pc ye usbden bağlamıştım diskleri, derken usb çoklayıcı bir pci kart aldım, disklerin yarısını ona aktardım. Çok daha hızlı oldu.

Üzülmeyin geç değil. Burst daha uzun süre kazılır ama her ay %5 daha azalıyor blok ödülü yanlış hatırlamıyorsam. Bu da fiyatı sürekliartacak demektir gibime geliyor.

Saygılar.

KASIM
    Katılımcı
    Registered On: 11 Haziran 2017
    Topics: 3
    Replies: 79
    Has thanked: 3 times
    Been thanked: 1 time
    Puanlar: 7

evet.. bugün burst 75 doları gördü..şu anda 70 dolar seviyesinde. Yatırırımımın 2 katından fazlasını yakaladı hesabım çok şükür. tb miktarını 2 ye katlıyorum, siparişleri verdim bugün. Bundan sonra HODL diyor ve bekliyorum 🙂

baybil
    Yönetici
    Registered On: 18 Eylül 2016
    Topics: 60
    Replies: 398
    Has thanked: 24 times
    Been thanked: 21 times
    Puanlar: 166

Evet ben de disk sayımı arttırmak üzere siparişlerimi verdim. Umarım bu sefer şeytanın bacağını kırarız. HODL

1 user thanked author for this post.

elmakebabi
    Katılımcı
    Registered On: 25 Şubat 2018
    Topics: 0
    Replies: 3
    Has thanked: 0 times
    Been thanked: 0 times
    Puanlar: 8

Ben de Burst’u seviyorum ancak sadece ileride kullanabileceğiniz ya da kolayca satabileceğiniz kadar HDD almanızı tavsiye ederim.

Zorluk seviyesi çılgın bir biçimde artıyor. Örnek olması açısından gösteriyorum. Şu kişinin 500 TB civarında HDD kapasitesi var. Kazancına buradan bakabilirsiniz:

https://explore.burst.cryptoguru.org/account/16251366255976335173#

Son bir haftalık kazancını hesapladım: 8000 Burst. Aylık 24.000 Burst civarında kazım yapabilirsin yani. 900 dolar civarı.

500 TB HDD ne kadara alacaksınız? ABD’de millet 150 dolar civarına 8 TB alıyor. Biz almaya kalksak gümrük ve kargosuyla 200 doları buluyor aynı disk. Ucuza disk alabilen yabancılar bile amorti süresinden dolayı uzak dururken bizim için işler daha karamsar oluyor.

Ayrıca kim WD tavsiye etmiyor? Şu anda toplamda dahili harici 12 diskim var ve ikisinde bad sector hatası var. WD disk sayım 10, Seagate: 2. Ve evet ölmek üzere olan disklerin ikisi de Seagate.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Yaklaşan Etkinlikler

1. Litecoin Ödül Yarılanması

07 Ağustos 2019
  2. Bitcoin Ödül Yarılanması

29 Mayıs 2020

Yeni Gönderiler

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı

Forum İstatistikleri

Users
1.611
Forums
82
Topics
970
Open Topics
965
Hidden Topics
0