Bu konu 5 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  serdar tarafından 11 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #20165

  serdar
  Katılımcı
  Puanlar: 13

  Bir sorum olacak, işi bilenler cevaplayabilirse sevinirim. Madencilik için üretilmiş, bios ayarı falan gerektirmeyen anakartlar var. Elimde i7 3770 işlemci var. Bu işlemciye uygun söz ettiğim türden hangi ankartlar var kullanabileceğim? Ya da bu işlemci ile hangi anakart madencilik için en uygunu olur? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

 • #20168

  Yasin Özçelik
  Yönetici
  Puanlar: 205

  Merhaba

  İşlemcin FCLGA1155 serisi olduğu için seçeceğin anakart buna uyumlu olması gerekiyor. Kaç tane kart bağlayacağını keşke söyleseydin.

  Ama sadece bitcoin için istiyorsan senin işlemcine uygun H61 Pro BTC öneririm sana. 6 kart destekiyor ve maliyet olarak da uygun bir anakarttır.

 • #20169

  serdar
  Katılımcı
  Puanlar: 13

  Ustam, öncelikle alakadar olduğunuz için teşekkür ederim. Madencilik konusunda ne fazla bilgim var ne de tecrübem. Umarım sizin gibi deneyimli kişilerden ve sosyal medya üzerindeki paylaşımlardan öğreneceğiz..
  İlk etapta 2 ekran katı ile başlamak istiyorum, tecrübe kazandıkça ekran kartı sayısını arttırmak istiyorum. Bu yüzden alacağım anakart, ileriye dönük, 6-8 belki 12 ekran kartını destekleyen bir anakart olacak.
  Yaptığım araştırmalarda sizin önerdiğiniz H61 Pro BTC anakartını gördüm, beğendim de, ancak Türkiye’de satışını yapan bir yer bulamadım internet üzerinden. Nereden edinebilirim bu anakartı?

 • #20183

  serdar
  Katılımcı
  Puanlar: 13

  ???

  • #20184

   Yasin Özçelik
   Yönetici
   Puanlar: 205

   Serdar aslında bizim slack grubuna gelmeni tavsiye ederim orada sürekli online kişiler var.
   Bir diğer konuda. Ben elinde işlemci olduğu için o anakartı önerdim sana. Ama sıfır alacaksan aslında en ideal anakart üzerinde işlemcisi ile satılan excon markasınındır. Hem senin istediğin gibi bios ayarları ile uğraşmazsın

   http://excon.com.tr/p/45-hm6x-btc.html

   Ben kendime alacak olsam bunu alırdım.

 • #20192

  serdar
  Katılımcı
  Puanlar: 13

  Teşekkür ederim.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.