Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Madencilikle ilgili Genel Konular Acil yardıma ihtiyacım var! Bilgisayarıma mining programı indirdim galiba

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  TahaErakay tarafından 2 yıl önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #5675

  Turkuaz
  Katılımcı
  Puanlar: 11

  Arkadaşlar youtube da adfly bot programı arıyordum.Alta link koymuşlar indireyim dedim.Videoda yorumlar devre dışı bırakılmış.İndirdiğim linkte de mining gate isimli yazılar falan var.Bir dosyayı tıkladım pencere açıldı sonra hemen kapandı.Bilgisayarıma farkında olmadan mining programı indirmiş olabilir miyim?

  (Bunu şu açıdan soruyorum:Gizlice bitcoin kazma programı diye birşey var mı?Yani benim bilgisayarım mining o yapıp o kişiye para kazandırıyor olabilir mi?Böyle birşey var mı?Varsa bundan nasıl kurtulurum?)

  İlgili video:

  İndirdiğim programın linki hemen videonın altında zaten=http://adf.ly/1m9Xgo (Programı indirmek için adblocker devre dışı bırakılmalı yoksa olmuyor)

  Programın içindeki dosyalar=

  win64-generic isimli dosyanın içinde finetnuning mmc isimli dosya var.

  Yardımını bekliyorum

 • #5692

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 511

  Arkadaşım kaç yaşındasınız bilmiyorum ama her işin bir yolu yordamı var elbette. Zararlı bir program indirmiş olabilirsiniz. Aynı dediğiniz gibi arka planda da çalışıyor olabilir. Yerinizde olsam pek düşünmeden windows u baştan kurardım. Her gördüğünüze inanıp bilgisayarınıza indirip çalıştırmayın. Kolay gelsin.

 • #5696

  TahaErakay
  Yönetici
  Puanlar: 2

  Sanırım makinanız zombi pcye dönmüş olabilir.

  En temizi format.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.