Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Birden fazla batch (.bat) dosyasını toplu olarak güncelleme.

Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Uzak Masaüstü Bağlantısı (Google Chrome, Teamviewer veya Diğerleri ile) Birden fazla batch (.bat) dosyasını toplu olarak güncelleme.

Bu konu 1 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  ZiDGED tarafından 1 yıl 9 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #14745

  ZiDGED
  Katılımcı
  Puanlar: 0
  [img]https://baybil.net/wp-content/uploads/hm_bbpui_temp/85i9t6gofaj7uvnrbj8hm7ee2rwu580y.PNG[/img]

  Merhaba,

  Kendi yazdığım bir programdan size bahsetmek istiyorum.

  Windows ile mining yapıyorsanız ve çok sayıda rig’iniz varsa bu program tam size göre.

  Rigler’deki miner programının (Claymore gibi ) kullandığı .bat uzantılı dosyaya uzak masaüstü programıyla teker teker erişip, komut satırını güncellemeniz gerektiğinde eziyetli ve uzun zaman alan bir işlem yapıyorsunuzdur. Bu program sayesinde .bat dosyasındaki komut satırını ana makineniz üzerinde düzenleyip, kaydet dediğiniz anda bütün riglerinizdeki .bat dosyaları güncellenecek, çalışan miner programlar kapatılacak ve yeni haliyle tekrar çalışacak.

  Tek yapmanız gereken https://drive.google.com/open?id=1gZcrXxk3LQ6kF28f6Lpi5-OjY3L5mock linkteki programı indirip kurmak ve aynı ağdaki bir bilgisayarda bir klasörü paylaşıma açmak.

  Program temel olarak remote batch file da belirtilen dosyanın düzenleme tarihini kontrol ediyor. Eğer programın çalıştığı rig deki .bat dosyasının tarihi daha eskiyse hemen yeni .bat dosyasını indirip onu çalıştırıyor.

  title Ether
  setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
  setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
  setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
  setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
  setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
  EthDcrMiner64.exe -wd 0 -ethi 8 -mport 3333 -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xd43d2439b11abccddf5778da2df711785221axx9.??? -epsw x -dpool dcr.suprnova.cc:3252 -dwal username.??? -dpsw x -dcri 22 -allpools 1 -mode 0 -tt -95,-95,-95,-95,-95,-95
  Server daki .bat dosyasının başına “title Ether” yazılması ve worker adlarının yerine de 3 adet soru işareti konması gerekiyor.
  Program yeni .bat dosyasını rig’e kopyalandıktan sonra, worker isimlerini “rigIpAdresinizinSonOkteti” olarak isimlendirecek.
  Örnek: Eğer IP adresiniz 192.168.1.17 ise worker adınız rig17 olacak.
  .bat dosyasının başına yazılan “title Ether” ise miner programının, pencere adı Ether olarak açılmasını sağlayacak. .bat dosyasında güncelleme yapıldıktan sonra mining programının otomatik olarak kapatılabilmesi için bu satırın başlangıçta yazıyor olması şart.
  Programı C/C++ benzeri bir programda yazmadığım için dosya boyutu, beraberinde RunTime’ı da içerdiğinden dolayı 163MB civarında. Korkulacak bir şey olmadığını belirtmek isterim.
  [img]https://baybil.net/wp-content/uploads/hm_bbpui_temp/8jvxl7wpf1o4fg1809dv1c8rm99jjfvw.PNG[/img]
  Exit butonunun üzerindeki yeşil indikatör yapıp sönüyorsa programın sorunsuz çalıştığını gösterir.
  Soldaki yeşil indikatörler, güncellenecek dosyanın ve güncelleme de kullanılacak dosyanın erişiminde sorun olmadığını göstermek için yeşil olur.
  Eğer kırmızı oluyorsa; dosyaya erişimde problem yaşanıyor olabilir ya da .bat uzantılı bir dosya seçilmemiş olabilir.
  En az bir güncelleme yapıldıktan sonra dosyaların konumları hafızaya kaydedilecek ve bir sonraki açılışta yine kullanılacaktır.

 • #14767

  ZiDGED
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  [img]https://baybil.net/wp-content/uploads/hm_bbpui_temp/ihj40e9gahnyg0fcg01uz199h5ncwv5x.PNG[/img]
  [img]https://baybil.net/wp-content/uploads/hm_bbpui_temp/tkb540ovmq6o53eb84jaihontgd08y31.PNG[/img]
  Güncelleme : Save butonu
  Local ve Remote .bat dosyalarının ikisi de güncel ve uygun dosyalar ise dosya yolları girildikten sonra “Save” butonu aktifleşir. Save butonuna basarak dosya yolları program klasöründe bulunan yada oluşacak config.ini dosyasına kaydedilmiş olur. Config.ini dosyası oluşmaması durumunda Batch File Updater programını “yönetici/administrator” olarak çalıştırın. Dosya yollarının config.ini dosyasına kaydedilme işlemi herhangi bir güncelleme yapılıdığında da otomatik olarak gerçekleşir.

  indirme linkleri:setup
  https://drive.google.com/open?id=1_IkqC3z-R2RoJDfAxhdWVfi8I1eL7RrX
  indirme linkleri:güncelleme (indirilen dosyaları program klasörünün içine kopyalayın)
  https://drive.google.com/open?id=1PMNuz-GvtypFA5E6nDLNvWEIaQOuSFRd

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Araç çubuğuna atla