Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  baybil tarafından 1 yıl 7 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #14223

  Gökay
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Arkadaşlar merhaba ben Gökay size BTG hakkında bir kaç şey yazmak istiyorum belki aranızda bilmeyenler vardır diye
  1. Öncelikle dezavantajı bir söyleyeyim BTG geliştiricileri “Ekran kartları ( GPU ) ve İşlemciler ( CPU ) ile kasabilceksiniz” diyorlar, “artık ASIC e karşı bitcoin i koruyacağız artık Bitcoin i halk düzeyine indirgiyeceğiz” ama bunu böyle güzel güzel derken dedikleri diğer cümle aşırı dikkat çekti daha BTG kazılabilir (mineable) olmadan %1 i kazılmış olarak piyasaya sürülecek ve bu %1 i geliştiriciler alcak yani bu adamlar borsaya girdiklerinde vurgun yapıp paylarını alıp çıkacaklar.
  2. Şimdi adamlar ASIC e karşı kullanıcıları koruyacağız diyor peki bunu nasıl yapacaklar tabii ki Algoritmayı değişerek Equihash kullanacaklar . Equihash Algoritması oldukça karmaşık bir karma işlevidir ve mining için çok miktarda RAM gerektirir. Equihash için ASIC’ler üretmenin çok daha pahalı olduğu ve hız kazanmanın neredeyse olmadığı anlamına geliyor.
  3. “Abi bu BTG çıkmadan bişey yapabilirmiyiz kazanabilirmiyiz ? ” İşin güzel kısmı bu EVET kazanabiliriz. Şöyle ki eğer X miktarda Bitcoin’iniz varsa BTG çıktığı zaman yine X miktarda BTG cüzdanınıza direk gelir he ama şöyle bişey var bu Bitcoin’iniz borsa sitesindeyse tamamen onların insafına kalmış durumda he ama eğer private key inizin olduğu (hardware wallet ,bircoincore ) walletlarda borsa sitesinin insafına kalmadan direk BTG yi alabilirsiniz tabii yine şöyle bişey var 25 ekimden önce bu bitcoin in sizin cüzdanınızda bulunması lazım .
  4. Bitcoin marka değeri kesinlikle zarar görüyor bu kesin çünkü çatallaşmalar belli ki devam edicek böyle , bu bence ilerisi için kötü bir durum .
  5. Üretim miktarı tabi ki 21 milyon olacak bunun %1 i yani 210 bin BTG üretilmiş olarak çıkacak.
  6. Büyük ihtimal her blokta zorluk artacak.
  7. İlk başta aşırı derecede değerli olup sonrasında düşüş olacak ilk başta çok mantıklı bir yatırım olabilir ( Tabii ki yatırım tavsiyesi değildir. )
  8. Üretimi ilk başta gayet karlı olacaktır büyük ihtimal ama sonralarda zorluktan dolayı tekrar diğer coinlere yönelinecektir bundan dolayı sizde ilk başta BTG ye abana bilirsiniz he ama şöyle bişeyde var bunu değerlendirip 1-2 ay boyunca artmayacak olan zorluk seviyesi ile diğer coinlerin tadını çıkartabilirsiniz ( Yatırım tavsiyesi değildir )
  Ufak bilgiler vermek istedim umarım faydalı olur. İyi Forumlar

 • #14862

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 529

  @Gökay, Bitcoin Gold bugün Bittrex borsasına girdi, ortalığı karıştırdı. 0.025 civarında gözüme takılan BTG bir ara 0.07 BTC oldu.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.