Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  TahaErakay tarafından 2 yıl önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #2689

  TahaErakay
  Yönetici
  Puanlar: 2

  Bitcoinin her geçen gün değerlenmesi ve kullanımı arttıkça hacker ve dolandırıcılarada gün doğuyor diyebilirim. Başımız Cryptolocker virüsleriyle dertteyken birde cebimizdeki 3-5 kuruşluk bitcoinlere göz diken Coinbitclip virüsüyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.

  Trojen olan bu meret şu mantıkla çalışmakta. Siz birisine bitcoin göndermek istediğinizde bilgisayarınızda kayıtlı olan adresi yada net ortamından size gönderilen bitcoin adresini alıp kopyalarsınız ve bunu btc göndereceğiniz sisteme girip gerekli alana yapıştırırsınız,miktarı yazar gönderirsiniz. İşte trojen tam burda devreye giriyor ve siz adresi yapıştırdığınızda adres biranda değişiyor ve trojen sahibinin adresi oluveriyor. Adres zaten uzun siz bunu aklınızda tutmadığınız için ve direk kopyala yapıştır yaptığınız için farkına bile varmıyorsunuz. Siz gönderdim diye bekliyorsunuz karşı taraf param gelecek diye bekliyor.

  İşte bu illete Symantec firması bir nebze olsun çare oluyor. Gerekli açıklamaları BURADA yapmış. Trojenin tanımını ve çözüm yolunu sunmuş.

  Norton Power Eraser yandaki linkten indireceğiniz eraser ile sisteminizi temizleyebiliyorsunuz. %100 bir çözüm olmamakla birlikte sisteminizi tarattıktan sonra bilgisayarınıza güzel bir format atmanızı öneririm.

  Kendi taramamdan bir örnek http://prntscr.com/eklzia

  Virüssüz ve bol kazançlı günler dilerim.

 • #10528

  Fudkan
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Peki bu virüs nasil bulaşıyor?

  • #10633

   TahaErakay
   Yönetici
   Puanlar: 2

   Diğer virüsler nasıl bulaşabiliyorsa bu virüste öyle bulaşıyor. Birçok şekilde olabilir. Özellikle şundan diyemeyiz.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.