Forum Forumlar Borsalar, Botlar, Coinler, ICOlar, Cüzdanlar, Gelişmeler vs. Bitcoin/Altcoin Conceal Network \ Ccx \ Blockchain Bankacılık

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Faruk Alkın tarafından 3 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #20842

  Faruk Alkın
  Katılımcı
  Puanlar: 8

  https://www.youtube.com/watch?v=tAy4aMq3qso&feature=youtu.be

  Conceal \ Ccx blockchain tabanlı ve gizlilik odaklı bankacılık hizmeti sağlamayı amaçlayan bir projedir. Ccx’in sunduklarini özetlememiz gerekirse;

  – Deposit : Ccx cüzdanı üzerinden 1 Ccx’e dahi sahip olsanız açabileceğiniz offline Stake veya vadeli hesap sistemidir. 1 hafta ile 52 hafta arasında yüzde yıllık 4.25’e kadar Ccx alırsınız. Burada ödenen ücretler başka koinlerde madencilerden kesinti yapılarak geliştiricilere ödenen payın Ccx’de stake yapanlara dağıtılmasından olusmaktadîr. Ccxleri stake ettikten sonra cüzdanınızı ve bilgisayarınızı kapatıp belirlenen sürenin ardından Ccxlerinizi ve faizini çekebilirsiniz.

  – Investment : Bu özellik yüksek miktarda ( 50.000 ve üstü ) Ccx tutan kişilerin bu miktarı en az 3 ay en çok 5 yıllık dönemlerde stake etmek istemesi durumunda çalışmaktadır. Depositte yatırdığınız süreye göre yıllık 4.25e kadar olan faiz investmentta yatırdıgınız süreye göre 12.25 oranına kadar çıkmaktadır. Projeye gerçekten inanan ve uzun vadeli yüksek miktarda Ccx alan kişiler içindir.

  – Encrypted Messages : Ccx’de walletler arası transfer yaparken veya başka kişilere ulaşmak istediğinizde bu özelliği kullanırsanız mesajlarinız hem karşı tarafa hiç kimsenin okuyamayacağı şekilde sifrelenmiş olarak gider hemde gonderdiginiz an tüm sisteminizden silinir( Yada sileneceği tarihi siz ayarlayabilirsiniz.). Takip edilmesi okunması imkansızdır.

  Yukarda yazdığım özelliklerden anladığınız gibi Ccx tamamen Mahremiyet / Gizlilik odaklı bir projedir. Ne kadar Ccx’iniz olduğunu kime ne kadar Ccx gönderdiğinizi hiç kimse göremez , Ccx ile ücret gönderimi yanında tamamen gizlilik odaklı ağda kimsenin okumasının mümkün olmadığı mesajlarda gönderebilirsiniz. Bütün bu özellikler şu an çalışır durumdadır.

  Proje tamamen açık kaynaklı olup yazılımla ilgilenen arkadaşlar Ccx kodlarını herhangi bir zararlı unsur olup olmadığı yönünden inceleyebilir veya projenin gelişimini adim adım takip edebilir. Projeye katkı sağlayabilirler. Dünyanın çeşitli bölgelerinden geliştiricilerin destek verdiği projede birde Türk yazılımcı aktif olarak çalışmaktadır.

  İsin madencilik tarafına bakacak olursak. Ccx madenciliği yapmak isteyen arkadaşlar için.

  – Ccx sistemi Ccx’de kazdığınız süreye bağlı olarak Stake yapanlar için olan kesintiyi düşürmektedir. Yeni giren madenciler biraz daha yüksek kesinti öderken uzun suredir Ccx madenciliği yapanların kesintileri düşer.

  – Blok ödülü 6.75 Ccx olup her ay bu oran 0.25 oranında arttırılmaktadır. Ödül 20 Ccx’de sabitlenecektir.

  Ccx’in son aylarda değeri gittikçe artmaktadır. Toplam 200 milyon adet üretilecek olup 12 milyonu üretilmiş 9 milyonu stake yani vadeli hesap sistemindedir bu nedenle anlık şoklardan ciddi oranda etkilenmiyor.

  Daha fazla bilgi için Ccx Turkce tanitım yazısı : https://medium.com/@ConcealNetwork/conceal-network-ccx-nedi%CC%87r-dfdfcfd04669

  Finans sitesi incelemesi : http://www.piyasayorumu.com/kripto-sanal-para/ccx-inceleme/

  Ccx Türkiye Telegram Grubu için : Conceal.Network Türkiye
  Merkezi Olmayan Bankacılık, Kişiye Özel İşlemler ve Şifreli Mesajlaşma
  https://t.me/concealnetworkturkiye

  Sorularınız olursa çekinmeden yazabilirsiniz : )

  • Bu konu 3 ay 2 hafta önce önce  Faruk Alkın tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 3 ay 2 hafta önce önce  Faruk Alkın tarafından değiştirildi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.