Bu konu 18 yanıt ve 8 izleyen içeriyor ve en son  KASIM tarafından 1 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #5617

  TahaErakay
  Yönetici
  Puanlar: 2

  Mining yaparak kazandığımız coinleri borsa sitelerinde cüzdan hesaplarımızda yada local walletlerde biriktiriyoruz.

  Peki bu biriken coinleri nasıl elimize reel bir şekilde yani paraya dönmüş şekilde çekebileceğiz? Bu soruya birkaç farklı yönden cevap vermek gerekiyor.

  Cüzdanlarımızda biriken altcoinleri btc’ye çevirip yerli sitelere (koinim,paribu) aktararak banka hesaplarımıza çekebiliyoruz. Bu sistemi uzunca bir zamandır yapan BTCTurk kapanmıştı bildiğiniz gibi. Bilmeyenlerde şimdi öğrenmiş oldu. Gerçi sitede yapılan açıklamaya göre kısa süre sonra işlemlere tekrar başlayacaklarmış. Bu alternatif gittiğinde birçok kişi Xapo üzerinden işlemlerini gerçekleştirdi. Buraya üye olup btc’leri buraya transfer ediyor ve yine site üzerinden başvuru ile aldığımız debit card’a yani hesaba parayı aktarıp Usd,Euro,TL ile işlem yapan herhangi bir atm’den çekim işlemi yapabiliyorduk. Ancak burdada kart ücretinin yüksek oluşu kesilen komisyonlar bazen insanların canını sıkabiliyordu.

  Şimdi sizlere SpectroCoin üzerinden nasıl bedava debit card alınacağını anlatacağım. Bizzat ben yaptım ve 1.5 hafta gibi kısa bir sürede kart elime ulaştı.

  https://spectrocoin.com siteye girip üye olduğumuzda kart siparişi vereceğimiz zaman karşılacağımız rakam 8-10$ civarı birşey. Xapo’nun 30$’ından sonra bu rakam hiçbirşey.İnsanın direk 10 dolar verip alası geliyor. Ama biz bunu yapmayacağız.

  Kayıt olmayı müteakip kart müracaatı yaparken (“order card”), indirim kuponu (“Discount voucher”) satırı sizi karşılayacak. Madem indirim kuponu var değerlendirelim. Bundan sonra yapacağımız işlemler şu olacak.

  https://cryptocurrencytalk.com/topic/46260-free-virtual-bitcoin-debit-card-spectrocoincom/  bu bağlatıyı takip ederek üye olup giriş yapıyoruz. Konuyu başlatan vatandaşa yani VytautasK bu kişiye özel mesaj atıyoruz. Dikkat edilmesi gerekli olan husus ise “plastic card” istediginizi soylemek.

  “Would you please send me a voucher code for a plastic card” gibi bir cümle yeterli olacaktır.

  Benim yazdığım mesaj ve gelen cevap aşağıda var göreceksiniz.

  Gelen cevaptaki indirim kodunu kapadım,belki size farklı birşey iletebilirler sorun olmasın.

  Buradaki kodu aşağıdaki alana yapıştırıp siparişi geçtiğinizde kısa sürede elinize ulaşacaktır.

  Kart geldikten sonra istediğiniz atm’den dolar yada euro olarak çekim işlemi yapabilirsiniz.

 • #5645

  Engin
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Taha bey selamlar

  peki bu kartı kullanabileceğimiz atm lerden çekim yaparken kesinti oluyor mu ? oluyor ise ne kadar yıllık kesinti gibi ücretleri var mı ?

 • #5697

  TahaErakay
  Yönetici
  Puanlar: 2

  SpectroCoin  henüz çekimlerdeki kesintiler konusuna vakıf olamadım. Sorunuza en kısa şekilde cevap vermem gerekirse evet kesinti oluyor.

  Xapo’dan örnek verecek olursam hesabınızı onayladığınızda (azıcık uğraştıran ve bekleten onay süreci oluyor,çeşitli belgeler isteniyor) atmden çekim yaptığınızda 2.5$ kesinti yapıyor.

 • #7951

  oguz0735
  Katılımcı
  Puanlar: 5

  Taha hocam bu güzel ve faydalı sunum için teşekkür ederim. Yaklaşık 20 gün önce yukarıda anlattığınız şekilde spectrocoin adresinden kart siparişi verdim, ancak olumlu yada olumsuz hiçbir cevap almadım, kartın gönderildiğini yada nerede olduğunu nasıl takip edebilirim
  Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim…

  • #7953

   oguz0735
   Katılımcı
   Puanlar: 5

   Hocam yukardaki mesajı yazdıktan sadece 2 dakika sonra şöyle bir mail mail geldi, sabırla bekleyeceğim 🙂

 • #12685

  oguz0735
  Katılımcı
  Puanlar: 5

  Taha Hocam merhaba spectrocoin den talep ettiğim kart hala elime ulaşmadı adres olarak mesai saatleri içinde sürekli açık bir esnafın adresini vermiştim  bu tür kargolar nasıl ve hangi şekilde gelmekte nasıl takip edebilirim veya nasıl bulabilirim

  • #12762

   TahaErakay
   Yönetici
   Puanlar: 2

   Normal şartlarda 1 ay süre veriyorlar. 1 aya elinize ulaşır tarzında. Şansıma bana 2 hafta içinde gelmişti. Zarf içinde normal posta yoluyla gelmekte. Bağlı olduğunuz postaneye bir sorun isterseniz, yurtdışı zarfları bazen karışabiliyor yada bekletebiliyorlar. Adınıza gelen bir zarf olup olmadığını danışın.

 • #13316

  Svrnk
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Artık Türkiye’ye gönderim yapmıyorlar herhalde bugün başvuralım dedik Türkiye’ye gönderilmediği uyarısı aldik

  • #13319

   baybil
   Yönetici
   Puanlar: 548

   Xapo dan alabilirsiniz belki. Çok kullanan var.

 • #13634

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 548

  Spectrocoin Kart kullanıcılarına kötü haber. 15 Ekim de Avrupa Birliği dışındaki ülkelerdeki kartlar kullanım dışı kalacakmış. Xapo dan da benzer açıklama geldi. Spectrocoin’den gelen açıklama aşağıda:

  Dear Cardholder,

   

  Our prepaid card program issuer, Wave Crest Holdings Limited, will no longer maintain or issue Visa® Prepaid Cards to cardholders outside of the European territory. For a list of countries in the European territory, click here.

   

  Your Visa Prepaid Card, which is registered to an address outside of the European territory, will remain open for use until 15 October, 2017 11:59 PM GMT. After this time, your card will be closed and you will no longer be able to use it.

   

  You should, therefore, use up or remove any balance on your card before that date. You may also transfer the funds on your card to SpectroCoin. We also recommend you stop loading further funds onto your card, especially as you approach 15 October 2017 to avoid any balance remaining on your card.

   

  You will be able to request that any remaining balances on your card on or after 15 October, 2017 be refunded to you in line with the Cardholder Agreement.

   

  If you are a resident or citizen of a country in the European territory, you are welcome to submit a Proof of ID and Proof of Address showing this. Upon successful ID verification, the address on file for your card will be revised accordingly and your card will remain open to use. To submit these documents, please login to your card account at SpectroCoin.

   

  We apologize for any inconvenience caused. For any questions, please contact us at helpdesk@spectrocoin.com.

   

  Kind regards,

  SpectroCoin.com team

 • #14653

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 548

  @tahaerakay spectrocoin hala TR de çalışıyor mu ?

  • #14659

   TahaErakay
   Yönetici
   Puanlar: 2

   2  hafta önce falan atm’den çekim yaptım usta.

 • #15372

  RockSody
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Alternatif olarak Advcash tavsiye ederim. 20 günde adresinize geliyor ve arayüzünden bitcoin/usd değişimi yapıp, dolar atm sinden çekebiliyorsunuz. Payeer maalesef ülkemize gönderimi durdurdu.

 • #15919

  KASIM
  Katılımcı
  Puanlar: 11

  xapo bende var. Yeni geldi. Sağolsun iyi uğraştılar. 20 dolar verdim, fakat 3 kez yolladılar 3 ü de kayboldu ( postanedendir diye düşünüyorum ) sonra xapo da ki maria hanım bana 35 dolar daha veririsem dhl ile yollayacaklarını söyledi. Bende, bana ağır gelir dedim. Ülkemizdeki kura göre aşırı pahalı, bunu karşılayamam dedim. Ya 20 dolarımı iade edin hesabı kapatın ya da bana kartı ulaştırın dedim.

  SOnuç olarak dhl ile ücretsiz yolladılar sağolsunlar. Bu arada içinde 1 dolarlık btc vardı. 13 dolar olmuş 😀 btc nin sınırlarına akıl sır ermiyor.

  Tüm bu zaman zarfı içinde, tr de kullanamazsınız vs demediler. Sorun olsaydı yollamazlardı boşuna.

 • #16007

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 548

  benim xapo kart baya bir yıprandı yenisini isteyince e olacak bakalım

  • #16245

   KASIM
   Katılımcı
   Puanlar: 11

   hangi atm den çekiyorsun hocam  ?

   xapo hesabında çevirmeden, direk atm den çekebiliriz sanırım.

   çekimde % 4 xapo kesiyor ve atm de 2,5 dolar alıyor yanılmıyorsam.

   Bu konu ile ilgili anlatım yaparsanız çok sevinirim. Bizzat sizin güncel anlatımınız olursa çok iyi olur.

 • #16249

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 548

  Xapo hesabında manuel olarak TL ye çevirmeden, herhangi bir atmden çekebiliyorsunuz, herhangi bir pos cihazından ödeme yapabiliyorsunuz

 • #17300

  Rookie
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Şu anda aktif çalışan debit cartlar hangileri. Türkiyeye göndermiyor hangisine kayıt olsam :/

 • #17522

  KASIM
  Katılımcı
  Puanlar: 11

  Xaponun pos olayı çok güzeldi ama içine ettiler. Zaten birşeyde iyi gitmesin

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.