Etiket: , ,

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Yasin Özçelik tarafından 1 yıl 8 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #13973

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 529

  Merhaba arkadaşlar,

  SIA Coin esas olarak insanların bilgisayarlarında boş alanları değerlendirmesi üzerine kurulu bir sistem kurmuş. SIACoin cüzdan yazılımını Web sitelerinden [url=http://sia.tech/]http://sia.tech/[/url] , buradan [url=http://sia.tech/apps/]http://sia.tech/apps/ [/url]indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Bu size coin gönderip almak gibi standart bir cüzdan yazılımı dışında , hosting yapma yani başkalarının dosyalarını koyup saklayabileceği bir ev sahipliği yapma olanağı veriyor. Diskinizde istediğiniz kadar alanı paylaştırıp bunu ücretlendirebiliyorsunuz.

  Şu anda SIA coin için disk paylaşımını evlerinde bu işi yapacaklar için pek önermiyorum, ama Download ve Upload hızı yüksek, kesintisiz bir internetiniz varsa, elektrik kesintisi yaşamayacağınız veya UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) olan bir altyapınız varsa bu işe girişebilirsiniz.

  Bu konuyu bir video ile pekiştireceğim. Yazarak anlatmak ne kadar kolay olsa da, okuyucu aynı zamanda izleyici olduğunda daha anlaşılır oluyor. Unutmadan, Hosting için modeminizde yönşendireceğiniz port 9982. Bir de SIA Coin in Yol haritasını inceleyin, [url=https://trello.com/b/Io1dDyuI/sia-public-roadmap]https://trello.com/b/Io1dDyuI/sia-public-roadmap[/url] gerçekten etkileyici geldi bana. Neyim var neyim Yoksa SIA mı alsam 😀

  İşte videomu tamamladım. Bir de şunu farkettim, kimse benim gibi detay vermiyor, sadece sohbet havasında anlatıyorlar. Benim yaptığım videolardan sonra ise, insanlar o işe başlıyor, bu cesareti buluyorlar. İyi seyirler.

  Konuyla ilgili bazı yabancı videolar :

 • #13989

  Yasin Özçelik
  Yönetici
  Puanlar: 205

  10 numara bir çalışma olmuş ellerine sağlık hocam. Özellikle Slack özelden çok soran oluyordu. Şimdi direk bu linki veririz.
  Ellerine sağlık

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.