Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  baybil tarafından 1 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #17120

  burak
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  merhabalar,

  burst’un popüleritesinin artmasıyla birlikte harddisk madenciliğine ve buna bağlı olarak harddisklere talebin arttığını gözlemlediğim için bu başlığı açma gereği duydum.

   

  filecoin e biraz göz attığımda gördüğüm ve anladığım burst gibi madencilikten ziyade bir depolama, storage söz konusu. storage örneğini storj ve sia da hep beraber gördük ve yaşadık. storage temelli coinler halihazırda açık olan bilgisayarlar için kullanılabilir çünkü bir bilgisayarın yaktığı elektriği dahi karşılamamaktadır.

   

  Elbette henüz aktif olarak piyasaya çıkmamış bir coin için bunları söylemek biraz erken olabilir ancak dikkat çekmek istediğim nokta biraz farklı.

   

  burst’a ve satın alınan harddisklere ikame olarak düşebileceğimiz bu coinlerin mevcut olması satınalma ve yatırım yapılması için elbette bir dayanak olarak görülebilir ancak burst un eski kara günlere döndüğünü bir an için hayal edersek diğer storage temelli coinler filecoin,storj ve sia dan bahsediyorum bizim satınalma maliyetimizi kurtarmayabilir, filecoin bir burst ikamesi hiç olmayabilir.

   

  saygılarım ve selamlarımla..

 • #17478

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 550

  Burstcoin’e de 2018 sonunda dosya saklama alanı özelliği eklenecek.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.