Havuzlar ve cüzdanlar hakkında genel sorular.

Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Hangi Coin Hangi Havuzda Hangi Programla Nasıl Kazılır? Havuzlar ve cüzdanlar hakkında genel sorular.

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  RX580 tarafından 1 yıl 1 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #12506

  RX580
  Katılımcı
  Offline
  Registered On: 29 Temmuz 2017
  Topics: 2
  Replies: 2
  Has thanked: 0 times
  Been thanked: 0 times
  Puanlar: 0

  Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim ve baybil.netin videolarını da you tube de izlemekteyim . Şu an bilgilenme aşamasındayım ancak eylül ayında anakart, işlemci ,RAM,SSD gibi malzemeleri alırım. Ekran kartı da bildiğiniz gibi bu dönemde pahalı. Ancak ekran kartı dışındaki parçaları eylül ayında tamamladıktan sonra kasım ayı gibi ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilmediğim konular daha var ve aklımı karıştırıyor. Bu sorular aklıma geldikçe size sorarım. Soracağım ilk soru şu.

  1. Şimdi mesela Ethereum kazmak için nanopool havuzuna üye olduk. Bildiğim kadarıyla bir adres veriyor nanopool havuzu. Ondan sonra ben kazıma başladım ve aradan atıyorum 4-5 ay geçti ve sistemi güncelleyerek 6 karttan 10 karta çıkardım. Bu 10 karttan dört tanesi ile Expanse coin çıkarmak istedim ancak expanse suprnova havuzu destekliyor nanopoolu desteklemiyor. Tek havuz üzerinden istediğimiz kadar coin çeşidini  çıkarabilir miyiz?

  Yani sözün özü sadece nanopool havuzundan expanse coinini çıkaramaz mıyım? İllaki her coin             için ona özel olan havuza mı kaydolmam gerekiyor?

  Bir başka sorum ;

  2) Bazı coinlerin sitesine girdiğimde wallet programı var bu biri online yani siteye ait, diğeri kendi     bilgisayarımıza indireceğimiz wallet programı sizce online güvenli mi ? Coinlerimiz çalınmaması    açısından sordum. Yoksa bilgisayarımıza indirdiğimiz wallet programımı daha iyi güvenlik açısından.

  3) Bazı coinlerin sitelerine baktığımda wallet adresi var ama pool adresi bulunmamakta bu durumda ne yapacağız?

  4) Araştırmalarıma göre jaxx programı en güvenilir ve uğraşması en az olan cüzdanmış. Siz ne dersiniz? Ayrıca bu cüzdan ne kadar işlem yaparsanız yapın 7.5 dolar kesinti yapıyormuş. Sizin önerebileceğiniz güvenilir cüzdan var mı?

  5) Bu sorumda şöyle. Yanlış bildiğim bir şey varsa uyarırsınız. Diyelim ki Etheriumu kazdım daha sonra kazdıklarım nanopoola kaydoldu buradan cüzdanıma nanopool otomotik mi atıyor yoksa ben mi cüzdana atmam gerekecek?

   

  6) Nanopool Diyelim ki cüzdana paramız geldi bir ay boyunca para birikti ve bunu yabancı borsalarda etheriumdan bitcoine dönüştürürken havuz adresini mi yabancı borsaya vereceğiz yoksa cüzdan adresini mi vereceğiz?

  7) Son işlem olarak bitcoine çevirdiğimiz parayı diyelim ki BTC Türkte  Türk lirası  olarak nakit olarak elimize geçmesi için ne yapabiliriz?

  8) Aklımı en çok bu karıştırıyor bunu da sistemi kurduktan sonra tekrar sorarak uygulamalı bir şekilde öğreneceğim sizden.  Şimdi bir cüzdan adresimiz var bir de private key denen adres var bunlar nedir? Karıştırıyorum. private keyde mi cüzdan oluyor?

  Evet sorularım bu kadar şimdilik. Bu sorular benim gibi yeni olanlar için yardımcı olacaktır.

  Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim. 😀

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Yaklaşan Etkinlikler

 1. Litecoin Ödül Yarılanması

  07 Ağustos 2019
 2. Bitcoin Ödül Yarılanması

  29 Mayıs 2020

Yeni Gönderiler

No topics found

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı

Forum İstatistikleri

Users
1.629
Forums
82
Topics
1.038
Open Topics
1.033
Hidden Topics
0
Closed Topics
5
Posts
3.690
Replies
2.652
Hidden Replies
0
Topic Tags
1.124
Empty Topic Tags
0


Araç çubuğuna atla