Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Yasin Özçelik tarafından 1 yıl 7 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #15627

  Yasin Özçelik
  Yönetici
  Puanlar: 208

  Merhaba

  Son zamanlarda bitcoinin çok dile düşmesi ile paralel olarak İOTA coinin tam bir yatırım aracı olarak gösterilmesinden dolayı çok kişi tarafından ilgi görmektedir.

  Fiyatının 1 sene içinde 40-50$ bandına çıkması bekleniyor. İOTA’nın şuan 4$ olduğunu düşünürsek ve coin pazarında ilk 5 arasında olmasından dolayı ilgi görmesi normal bir durumdur.

  İOTA coinin en büyük özellikleri arasında  Blockchain coinlerindeki bağlı zincirlerin aksine farklı yapısı bulunmaktadır. Yani mining(madencilerin) transfere onay vermesi gibi bir durum İOTA coinde yoktur.

  İOTA coin diğer coinlere göre en büyük avantajı dediğim gibi teknolojisi olmaktadır. Ne yazık ki coinlerin transfer süreleri uzun olduğu ve maliyeti olduğu için İOTA bu notkada devreye giriyor.

  İOTA coin yapılan açıklamasında coin transfer hızları her transfer ile daha hızlanıyormuş. Bunun sebebi de ne kadar çok transfer yapan kullanıcı olursa onaylayan kullanıcı sayısı da paralel arttığı için çok hızlı coin transfer oluşmaktadır.

  İOTA coinin bu kadar popüler olmasında ki en büyük etken Microsft tarafından desteklendiği söylentisi bunun doğru çıkması durumunda ciddi bir fırlama yapılacak.  Aşağıdaki resim toplantı hakkında bilgi vermektedir.

  iota coini hakkında

  Şuan iota almak için Binance borsasını kullanabilirsiniz. Yakın zamanda poloniex ve bittrex borsalarında giriş yapacaktır.

   

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.