Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği ASIC Cihazlar ile Madencilik Madencilikle ilgili sorum var

Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Turkuaz tarafından 1 yıl 8 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #14493

  Turkuaz
  Katılımcı
  Puanlar: 11

  Arkadaşlar öncelikle ben bu madencilikte yeniyim bilmenizi istiyorum.Mining yapmaya çalıştığımdaKarşıma şöyle değerler çıkıyor= “threads:6,autoThreads:false,throttle:0.2”
  Bu değerler ne anlama geliyor?Mesela threadsi arttırsam 6 değerini 10 yapsam daha mı çok mining yaparım?Ya da throttle değerini 0.2 değilde 5.0 falan yapsam ne olur.Bilen mutlaka aramızda vardır.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • #14500

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 552

  Merhaba,

  cpu ile madencilik yapıyorsunuz sanırım çünkü threads:6, bana 6 çekirdek ile kazım yapıldığını çağrıştrıyor. Siz kendiniz elle belirtiyorsunuz bunu. Bu nedenle otomatik seçilmemiş yanında “false” yazıyor. throttle açıkçası neydi hatırlamıyorum. Ama orada yazan 0.2 kullanılan çekirdeğe tam kapasitesinin %20 sini kullan anlamına mı geliyor olabilir.

  Konusu Asic Minerlar başlığı altına açmanızı yeni olmanıza bağlıyorum bunu bir gün sonra CPU Madenciliği başlığı altına taşımam gerekecek.

  Sizden gelecek bir cevabı bekliyor olacağım.

  Kolay gelsin.

  • #14703

   Turkuaz
   Katılımcı
   Puanlar: 11

   Evet hocam cpu mining.Ben şunu öğrenmek istiyorum: threads:6,autoThreads:false,throttle:0.2 yandaki değerleri arttırırsam mesela threads:10 yapsam daha mı fazla mining yapar bunu bilmek istiyorum.Siz daha tecrübelisinizdir diye soruyorum.Çünkü ben daha çok yeniyim.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.