Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Gelişmeler ve Duyurular Madencilikte Pow dan Pos a Geçiş

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  baybil tarafından 2 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #2880

  Erdem Akdağ
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Galiba internette bir sitede okumustum ethereum un pow dan pos a 2018 de gececegini bununda ekran kartı gpu miningin sonu oldugunu okudum. Bu haber doğru mu? Pos ile eter piyasasi nasil degisecek? Bilgisi olan var mı?

 • #2887

  Erdem Akdağ
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Açtığım konu anlaşılır olmadı sanırım karakterler karışmış tekrar yazıyorum. Galiba internette bir sitede okumustum ethereum un pow dan pos a 2018 de gececegini bununda gpu ile madenciliğin sonu oldugunu okudum. Bu haber doğru mu? Pos ile ether piyasasi nasil degisecek? Bilgisi olan var mı?

 • #2912

  TahaErakay
  Yönetici
  Puanlar: 2

  Net bir bilgim olmamakla birlikte bu geçiş ile ilgili 2 senedir haberler dolanıyor. Bu sene içinde geçeceği söyleniyordu. Şimdi ise 2018 de geçileceği konuşuluyor.

  Konuyla alakalı resmi bir açıklamaya rastlamadım açıkçası. Geçiş olursa eth mining elbette duracak. Piyasası konusundada hem karamsar hem olumlu yorumlar mevcut. Bunu bence yaşayarak göreceğiz gibi  geliyor.

  Bitersede sorun değil madenciler için. Başka coinler halen daha kazandırıyor. Kazandıracakta. Konunun takipçisiyiz. Bir duyum alırsak paylaşacağız.

 • #3671

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 552

  @unforgiven

  Vitalik kendi bloğunda bir şaka yaparak, Pow dan Pos’a geçişin 2018 de olduğunu söyledi. Biz bu işe beceremedik filan dedi. Bir hafta sonra da tam tersi bir açıklama yaparak, “sıkıcı sürüm” adını verdiği bir makale daha yayınladı. Anlaşılan o ki, ilk makalesinden epeyce eğlenmiş olmalı.

  2017 sonuna doğru Pow dan Pos  a geçiş gerçekleşecek ve bu nedenle olduğunu düşünüyorum, ETH fiyatı sürekli artıyor.

  Pos sisteminde madencilik ortadan tamamen kalkmış gibi olacak, zorluk o kadar artacak ki madencilik kurtarmayacak. İnsanlar Pos sisteminde (sanal madencilik) üretim yapabilmek için cüzdanlarında yüklü miktarda Ether tutmak zorunda olacaklar. Ne kadar çok Ether tutyorsanız o kadar çok onay verme şansınız olacak ve o kadar çok işlem karşılığı Eth üretebileceksiniz.

  Pos ile Pow kısa bir dönem birlikte çalışacaklar. Pow ölürken Pos her şeyi devralacak gözüküyor. ETH ın değeri bu süreçte, Pos’a kadar  artmaya devam edecektir.

  Umarım yanlış bir bilgi vermiyorumdur. Çünkü bu Vitalik’in ne yapacağı hiç belli olmuyor.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.