Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Madencilikle ilgili Genel Konular Mining Hakkında Yardım Lütfen

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Olcay tarafından 4 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #20811

  BURAK
  Katılımcı
  Puanlar: 7

  Merhabalar;

  Bir sistem topladım ve konu hakkında sizlerden yardım beklemekteyim. Amacım CPU ve GPU olarak bilgisayarı madencilikte kullanmak.

  Ryzen5 1600X işlemci

  4x RX580 ekran kartı var sistemde

  Bu Sistem ile şuan güncel olarak hangi madencilik daha mantıklı ve CPU + GPU olarak farklı şekilde hangi madenciliği yapmam daha doğru olacaktır.

  Elektrik faturasını kafa kafaya karşılasa hatta biraz altta bile kalsa sorun değil. Amacım bu konuyu öğrenebilmek. Sistem şuan aktif olarak çalışır durumda. Rig kurulu tüm driverlar güncel. Şimdiden teşekkür ederim.

 • #20814

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 552

  Merhaba,

  öncelikle hedefine ulaşman konusunda başarılar dilerim.

  Ben elektrik konusunda 3 zamanlı sisteme geçmeni önerebilirim. Sadece geceleri ekran kartı, cpu veya asicminer madenciliği yapmayı düşünebilirsin.

  Veya sadece Puant tarife saatlerinde , akşamları kapatırsın sistemleri.

  Bu durumda avantajın olacak ve elektrik konusunda hiç bir şekilde zarar etmeyeceksin.

  Whattomine.com sitesi hangi coini kazmanın karlı olduğunu gösterir. Oradan bakarak hangi coini kazmak o an için karlı ise onu kazarsın. Ama bu ürettiğini sürekli satanlar için geçerli.

  Yok coinler değerlenecek diye düşünüyorsan, ürettiğini hemen satmayacaksan, whattomine a bakmanın pek anlamı yok. Hangi coin in en çok değerleneceğini düşünüyorsan onu üretirsin.

  Unutmadan bu arada harddisk madenciliği de düşünebilirsin.

  Kolay gelsin

  • Bu yanıt 4 ay 3 hafta önce önce  baybil tarafından değiştirildi.
 • #20818

  Olcay
  Katılımcı
  Puanlar: 25

  Burak Merhaba. Eski bir yazımı tekrar yazacağim. Burada GPU mining i anlatıcam. Tane Tane yazacağimdan anlaşılması kolay olacak.

  Öncelikle geilrler düştü bunu bilmeni isterim. Zaman zaman bende rigleri açıyorum. Her gün bakıyorum karli bir coin varsa kazıp anlık satıyor btc de tutuyorum. Ben btc nin, crypto paralarin geleceğine inanan birisiyim.

  Aslinda bir pool üzerinden gidicem. Pool birçok imkanı sunuyor. Bir nevi hesap makinasından tut, network te kazan miktarından alacağın adete kadar. Buradan konuyu anlar kendini daha kolay geliştirirsin. Bol kazançlar.

   

  SOLO/PPLNT/PROP (private group)        Burada Solo yada ortak havuzda kazabilirsin demek istiyorum.
  EU/RU/USA/JAP/SGP                               Burada İlgili pool un birçok ülkede sunucusu var kazacağin coine MS olarak hızının avantajı olması.
  Nicehash 100% support                            Nicehash gibi hash kiralanabilir siteleri desteklemesi. Ki bu güzel birşeydir.
  Switching coins on the fly                         Bir anda istediğin coine geçebilirsin. Tabi sitede mevcut olanlara. 30 35 tane ethash algo var çok iyi.
  Android app (iOs Yakında…)                     Android app si var. Bu da çok avantaj sağlıyor . İos yakında çıkacaktır. Belkide çıkmıştır bakmadım.

   

  http://bit.ly/2sOTjFs      Pool adresi.

  Buradaki yazılar eskiden yazdığım yazılar. Yukarıda da yazmışsın diye düşünme uzun yazı olduğundan eski yazıları aldim.

  Öncelikle güzel bir pool olduğunu düşündüğümü bilmenizi sterim.Önereceğim Pool’un birçok avantajı ve sunucusu bulunmaktadır. Siteye Gmail ile giriş yapıyoruz. Bu iş için bir gmail açabilirsiniz.
  5 Farklı bölgede sunucuları var ve kazdığınız COİN hangi sunucuya yakında daha kısa MS’ler ile kazım yapabilmekte ve bu şekilde geliriniz daha da artmaktadır.

   

   

  Özellikle SOLO kazımlarda Block bulma oranını ciddi şekilde etkilemektedir.
  Mevcutta 34 Adet Ethash Algolu Coin bulunmakta. İşin güzel yanı sizlere 1 GHZ ile 24 saat içerisinde kaç adet ve eğerki borsada ise ne kadarlık kazanç sağlayacağınızı söylemektedir.Örnek olarak.MOAC coin üzerinden gidelim.

   

   

  Havuzdaki coinlerin görünüşleri.

  http://bit.ly/2sOTjFs

   

  Aslında hesap makinası sitesi olarak’da kullanılabilmektedir.Anlık olarak coinleri takip edebilmenize ve Ethash algo ile ne kadar kazanç sağlayabileceğiniz doğrultusunda yol göstermektedir.

  Gelelim cüzdan olaylarına. Havuz kendi bünyesinde cüzdan olarak coini barındırabiliyor.Buda cüzdan almadan hızlıca coini kazmaya başlamanıza ve sonrasında istediğiniz cüzdana coinleri göndermenizi sağlamaktadır.

   

   

  Yeni bir özelliklik. Site sizlere bir id veriyor. Bat hazırlarken Cüzdan adresiniz yerine o id yi kullanıyorsunuz.Bu İd olayının avantajları nelerdir.

   

   

  Site üzerinde şu anda 35 adet ethash algo var dedik. İd ile bat hazırlayıp çalıştırdığınızda site üzerinden Rig’inizi kontrol edebiliyorsunuz. 35 adet algoda ister solo – ister pool üzerinde Toplu şekilde kazım yapabiliyorsunuz.

   

   

  Kazmak istediğiniz coini anlık olarak değiştirebiliyorsunuz. Tek tek riglerinize bağlanıp Farklı bat dosyalarını ayarlamanıza gerek yok. Site üzerinden ilgili Rig i seçip ona istediğiniz coini kazdırabiliyorsunuz.

   

  • Cüzdanlarınızı site üzerine tanımlayıp istediğiniz adette göndertebiliyorsunuz.
  • Riglerinizin 24 saat içinde ne kadar kesinti yaşadığını, ne kadar İnvalid paylaşım verdiğini takip edebiliyorsunuz.
  • Settings  bölümünden Başlangıçta batlarınızı çalıştırdığınız anda hangi coini kazmya başlayacağını ayarlıyorsunuz.

   

  SOLO/PPLNT/PROP (private group)
  EU/RU/USA/JAP/SGP
  Nicehash 100% support
  Switching coins on the fly
  Android app (iOs comming soon)

  POOL ADRESİ ttp://bit.ly/2sOTjFs

   

  Devamli Coin eklenmektedir. Coin eklendikçe konunun altında eklerim. Bol kazançlar.

   

   

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.