Forum Forumlar baybil.net Gelişmeler/Duyurular Monero Madencilik Bağış Sisteminin Kaldırılması

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  kadirinazor tarafından 1 yıl 9 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #13831

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 552

  Merhaba dostlar,

  Bağış için konan Monero madenci yazılımı, Kaspersky Anti Virüs’ün onu Kötü Amaçlı yazılım olarak tespit etmesi yüzünden siteden kaldırıldı. Aynı zamanda benzer anti virüs yazılımlarının da bunu malware olarak görmesi muhtemeldir. Ayrıca 3 günlük yazılım kullanımı sırasında ne yaptığımızın hiç farkında olmayan Mahmut Ceylan adlı arkadaş bir video çekmiş. O videoda , web sitesini ziyaret eden kullanıcıdan habersiz olarak madencilik yapan 2 site göstermiş. Biri kriptopara.com.tr (%100 CPU ile kazım yaptırıyor, ziyaretçinin haberi hiç yok) diğeri de baybil.net i vermiş. Baybil’de pek bir şey yok demiş.

  Ben 3-4 gün önce aynı bu mesajım gibi gelişmeler/duyurular kısmında bunu duyurmuştum. Slack kanalında kullanıcıları bilgilendirmiştim, ana sayfaya Bağış için olduğunu belirten yazılar ve başlatma veya dururmayı sağlayan tuşlar koymuştum. Buna rağmen bu video can sıktı. Videoya rağmen bu yazılımı aktif etmeyi düşünüyordum fakat Kaspersky nin ve diğer antivirüs programlarının kötü amaçlı yazılım olarak görmesi siteye zarar getirebileceğinden mecburen kalıcı olarak kaldırdım.

  Bilginize sunarım.

 • #13837

  Yasin Özçelik
  Yönetici
  Puanlar: 208

  Abi bunu ayrı bir sayfa yaparak uygulayabiliriz.

  Sonuçta bu gönüllü işi oluyor. Sen bağış bölümüne link koyarsın. O link Web sitesi tabanında basit bir siteye yönlendirebiliriz. Bizim baybil.net dışında örneğin baybil-2.net gibi bir siteye yönlenir.

  Eğer virüs programları uygulamayı sıkıntı görüyorsa muhtemelen siteyi dblerine almışlardır. O yüzden kullanmak sıkıntı olacaktır. Hatta google gözünde daha ciddi bir sıkıntı olur.

 • #13839

  kadirinazor
  Yönetici
  Puanlar: 10

  Bağış yap butonu olur. Basınca farklı sayfa açılır. Orada en üstte 1-2 madde büyük punto ile yazı yazılır. Sistem aynı şekil çalışır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.