Forum Forumlar Pazar Alanı Ekran Kartları Palit P106-100 mining ekran kartları Türkiyede

Bu konu 24 yanıt ve 10 izleyen içeriyor ve en son  ahmetduman tarafından 1 yıl 9 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #11313

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  http://www.excon.com.tr/p/44-palit_gp106-100_6gb.html

  Merhaba

  Palit Mining kartları için sınırlı sayıda ön sipariş için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  Nvidia P106-100 Mining ekran kartları ön sipariş ile satışa sunulmuştur.

   

   

 • #11316

  Miraculin
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  Teslim tarihi ve fiyatı nedir?

 • #11321

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Ağustos ayı içerisinde teslimatlar gerçekleşecektir, Fiyat ve ön sipariş süreci ile ilgili olarak lütfen palit@excon.com.tr adresinden iletişime geçiniz.

 • #11474

  Murat
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Fiyat yazsanız iyiydi. Ağustos ayı içi yani belki 1.5 ay sonra teslim biraz geç değil mi?

  bide memory ne micron samsung hynix?

  samsung ise güzel gider.

  dvi filan varmı yoksa görüntü çıkışssız mı tamamen?

 • #11541

  Ibrahim
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Daha dün test ettik kartları p106 buyrun. ..

 • #11543

  Ibrahim
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Şahsen telmaşa. .. Bir halta benzemiyor. .. Karaborsa stock yokluğundan istifadeyle karaborsayı d3vam ettirmenin başka bir adı. ..p106

  • #11666

   kadirinazor
   Yönetici
   Puanlar: 10

   Daha ne olacaktı hocam. Normal 1060 a göre %30 performanslı

  • #11706

   Kürşat
   Katılımcı
   Puanlar: 0

   Bende ZOTAC MINI GTX1060 6GB var, 23.5Mh kazma hızı var. Nerede %30 performans ben göremedim? %30 Fark demek kazma hızı 30Mh olması demek, bunu veriyorsa resim paylaşır mısınız? Tekrar değerlendirilsin. Resme bakarsanız arkadaşta OC yapmış 0/0 default değerlerde değil  memory/core. Ayrıca bu kartlar için istenilen fiyatlar da piyasadaki GTX 1060 fiyatlarıyla başabaş. Tek farkı garanti süreleri, ikinci el piyasaları.

  • #11883

   kadirinazor
   Yönetici
   Puanlar: 10

   Bende de aynı kart var. Ben 19mh/s alıyorum. Siz nasıl 23.5 alıyorsunuz?

 • #11709

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Bu kartları üreten nvidia firmasının açıklamalarını internette görebilirsiniz bu kartların üretilme amacı 7/24 çalışmaya uygun soğutma ve tasarım, %36 daha az elektrik tükertimi ve diğer kartlara göre mining için tasarlanmış donanım ve optimize edilmiş yazılım sayesinde dijital para madenciliği için daha verimli olması. Bunlar firma olarak bizim açıkladığımız bilgiler değil bunlar üretici firma olan nvidianın açıklamaları dolayısı ile üretici ne açıklamışsa bizim için belirleyici olan budur.

  Gözden kaçırmamanız gereken bir diğer konuda süreklilik yani daha uzun süre daha verimli bir şekilde üretim yapmak. Şu anda tüm dünyada mining şirketleri hızlı bir şekilde Amd Radeon kartları Nvidia ile değiştiriyor bunun sebebi dag epoch değişimlerinde radeonların sürekli performans kaybı yaşıyor olması . Örnek vermek gerekirse dag epoch Dag Epoch Performansları

 • #11711

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Yukarıdaki tablodan anlaşıldığı gibi epoch arttıkça radeon 470/480/580 gibi serilerde neredeyse üretim kapasitesinde yarı yarıya düşüş görülmekte Nvidia için böyle bir düşüş söz konusu değil

   

 • #11713

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Yukarıdaki tablo eski bir yayın olduğu için tabloda Nvidia P106-100 görülmemekte ancak internette ürünü alıp mining çalışmalarına başlayan pek çok kullanıcının yorum ve video ları mevcut kullanılan mining poollarına göre yaklaşık 23 ile 26 arası üretim değerleri alınıyorken tüketim değerleri 70w-110w arasında değişmektedir.

 • #11721

  Mete
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  evet kartların mh düşük 22 mh falan – konu öyle reklam yapıldığı gibi değil , kullandığınız miner ı optimize ederseniz 25 mh ye kadar çıkıyor fakat bu optimizasyon işi herkesin yapabileceği  bişi değil vasatın üzerinde programlama bilmeniz gerekiyor yeni miner yazacak kadar olmasa bile miner ın yazıldığı dili başalngıç seviyesinin üzerinde bilmelisiniz tabi başka önemli husus optimizasyonu yapabilmeniz için kullandığınız miner açık kaynak kodlu olmalı …. ayriyetten 1350 tl bu kartlar için çok fazla …. muhtemelen üretiiden çıkış türkiye gümrüğünden çekilmesi falan 150-160 usd falan (650-700 tl gibi)sonrası akılllara zarar  1350 tl !!!!! 3 gün öncesine kadar durum daha vahimdi 1550 tl fiyat çekiyordu aynı firma ……

 • #11724

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  http://www.tweaktown.com/news/58197/nvidias-new-cryptocurrency-p106-100-mining-cards-tested/index.html

  yukarıdaki linkte p106-100 testini bulabilirsiniz. Söz kousu kartların avrupa satış fiyatı 300 Euro civarında Türkiyede de aynı fiyatla satılmaktadır.

 • #11726

  Kürşat
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Verdiğiniz linkte direk yazanı burada izninizle paylaşıyorum.

  Yeni madencilik kartları, son kullanıcı için üretilmiş olan kartlardan çok daha iyi değiller, Ethereum stok kazma hızları 20MHs, oc kazma hızları 24Mhs. Bütün stok ayarlardaki GTX 1060 larda bu değerleri görüyorum.

  The new mining GPUs aren’t much better than the consumer gaming graphics cards, with 20MH/s of Ethereum mining @ stock clocks, while we have 24MH/s when overclocked. This is what I’m seeing in all of my testing with stock GTX 1060s.

 • #11736

  Mete
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Arkadaşlar buraya yazdığım yorumdan dolayı , exon aradı ve  telefon görüşmem oldu ,  konuyu sizinle paylaşmadan önce hemen şunu düzelteyim 1550 diye verdikleri fiyat garanti süresini uzattıklarında verdikleri fiyatmış dediler !!!! fakat ben aradığımda o tip bi açıklama yapmamışlardı direk fiyat 1550 demişlerdi …..  Neyse telefon görüşmesi pek iç açıcı değildi sonuna doğru küfürler sen kimin adamısın kime çalışıyorsun hangi kaçakcının adamısın sattığın kartlara fatura kesiyormusun (Benden kart alan arkadaşlar var buradadanda alanlar var kim aldığı ürüne kaçak göçek diyebilir ?)gibi ticari paranoya içeren cümlelerle dolu telefon görüşmesini kaydetmediğim için burada ses dosyası paylaşamıyorum fakat facebook tanda benzer yazışmalar var exonla ,kişi satış temsilcisi olabilir bilemiyorum onları ekliyorum …. zaten ilk yorumu yazdığımda pazar alanı olduğunu farketmemiştim  bazen kendi ihtiyacım için aldığım kartlardan fazla kart olunca burayada yazıyorum o yüzden pek etik olmazdı …… oldu bikere ….. o konuda şöyle bi karar aldım artık baybil net te elimde olan fazla kartları yazmayacağım gitti gidiyor veya sahibinden gibi yerlerde vereceğim yine teknik konularda olan çalışmalarım var ,claymore un  maual i nin türkçeye çevrimi,yeni mining yazılımı (miner) mining için 7/24 çalışıp enerji ihtiyacı düşük olan linux işletim sistemi(EthOs , SmOs benzeri) gibi onları burada paylaşırım  ….  facebook yazışmasında Terbiyesizlik etme diyen başlayan  cümleyi hala anlamış değilim sanırım küfürleri dinlemeyip telefonu yüzüne kapattığım için konuşan beyfendi olayı hakaret olarak algıladı

  Son olarak …

  Bilgisayar mühendisliği yüksek lisans mezunuyum teknik adamım ve bu kartlar pekte reklamı yapıldığı gibi değil fiyatıda yüksek buluyorum yani kısacası bana yaramaz alanada hayırlı olsun derim (buradaki insanlar yaptığı iş konusunda  aklı başında kararlar verecek insanlar kısaca mining yapan insanlar yolunacak kaz değil) , uzun yıllar ithalat ve satış tecrübem var daha çok kurumsal ihalelere katıldım … o yüzden bunların ağa babalarının çirkefliklerini bilirim …..

  Konuyu çok fazla uzatmadan faccebook yazışmasını paylaşıyorum herkese kolaygelsin …

 • #11738

  palit
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Yukarıdaki yazıları yazan mete yalçıner takma adıyla karaborsacılık yapan bir kişidir bu sahtekar şirketimizden ucuz fiyata ekran kartı almak için çeşitli girişimlerde bulunmuştur elbetteki verdiği adresde isimde sahte olan bu kişi aslen ankarada ikamet etmektedir ve ithalatçı firmaları bu şekilde internet vasıtasıyla tehdit edip ucuza kart çalışıp ve daha sonra bunları internettenn fahiş fiyattan satan bir dolandırıcıdır. Bu tip sahtekarlar malesef bir çok kişiyi dolandırmıştır. Forumda bulunan arkadaşların özellikle bu gibi kişilere karşı çok dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz.

 • #11742

  Mete
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  google ye mete yalçıner diye yazın kim olduğum çıkıyor  ….. palit diye uyduruk isimle yazan sizsiniz isim soy isim paylaşırsanız emin olun en yakın savcılığa gideceğim …. kaçak göçek konusuna gelince siz bu konunun üzerinde fazla durduğunuza göre var bişiler maliyeye de dilekçe vereceğim ve her iki dilekçeyide  resmi makamların aldığına dair yazı ile burada paylaşacağım ….. erzurumda yaşayan arkadaş varsa mining yapan yada bu yazıyı okuyan zevkle çay içer mining borsa forex konuşuruz .. telefon numaram 0535 378 01 55 ….. (isim soy isim yazmazsanız sadece maliyeye ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı na verdiğim dilekçeyi paylaşacağım) …..

  Hani ağababalarının çirkefliklerini bilirim derken tamda bundan bahsediyordum ……

 • #11748

  Mete
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  yorumsuz .. firma çalışanının yazdıklarını paylaşıyorum… bir önceki yorumunda bizden kart almak için girişimde bulundu diyor sonra facebooktan kartmı almak istiyorsun diye soruyor !!!!! bu konu ile ilgili artık yazmayacağın sadece bugün yada yarın savcılığa maliyeye , ticaret ve gümrük müdürlüğüne verdiğim dilekçenin alındı yazılarını paylaşağım ……

 • #12388

  Salih
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Palit P106-100 kartlarımı geçen hafta teslim aldım. 270$+KDV’den almıştım. 1 yıl garantili. Şuanda Asrock H81 PRO BTC anakart ile kullanıyoruz.

  Detay vermek gerekirse, stok halinde 20mh/s veriyor. Biraz o.c yapınca (+50mhz  / + 500mhz gibi) 24 veriyor.

  En süper özelliği düşük güç tüketimi, çok memnunum.

  Bulabilirsem şimdi yeni kartları almaya niyetliyim, bakalım..

 • #12392

  Salih
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Buradan satın aldım bu arada: http://www.teknobiyotik.com/palit-gtx1060-p106-100-6gb-ekran-karti.html

   

 • #12399

  Kürşat
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  27 Temmuz tarihli teknobiyotik güncel fiyatı da ben paylaşayım “Ön Sipariş 1.440,07 TL ( 339.00 $ + KDV )”

 • #12403

  Salih
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Evet, yaklaşık 1,5 ay önce sipariş verdim ben ön sipariş olarak. 270$+KDV’den, süper fiyattı. 36 adet alabildim. Keşke daha fazla alsaymışım.

 • #12679

  KASIM
  Katılımcı
  Puanlar: 11

  yahu arkadaş şaka gibi konu olmuş. Roi süresi yükseldikçe yükseliyor. eskisi gibi değil artık bu işler

  Birde şu tartışan arkadaşlar, mete bey oldukça nazik yaklaşmış. Küfür olmamasına karşın konu sahibi sürekli küfür etme diyor 😀  belgesel tadında tartışma olmuş.

  Konu sahibi arkadaşa tavsiyem, madem satıcısınız, biraz fazla sert davranmışsınız. Sonuçta adam ürünü kötülüyor. 1 kişi size ne kadar ticari kaygı verebilir ? başka birisi de övmüş ürününüzü,

  Kızmak yerine, gayet medeni ve bilimsel bir biçimde tartışsanız ve sonucu biz okuyanlara bıraksanız daha iyi olurmuş. Bu şekilde saldırgan tavırla daha fazla satış yapamazsınız.

   

 • #14143

  ahmetduman
  Katılımcı
  Puanlar: 5

  bu karttan kullanan kullanıcılardan yeni yorumları alabilirmiyiz ? tercih edilebilir mi ? fiyat performans açısından sizce uygunmudur ?

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.