Forum Forumlar Borsalar, Botlar, Coinler, ICOlar, Cüzdanlar, Gelişmeler vs. Borsa Genel [PRE ICO] [ICO] Kryptos – Blockchain Tabanlı İletişim Çözümleri

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  EgemenPolat tarafından 1 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #19469

  EgemenPolat
  Katılımcı
  Puanlar: 6

  [center]
  [IMG]http://www.kryptos.ws/images/logo-scrolled-green.png[/IMG]
  [SIZE=”6″][b]Kryptos Projesi[/b][/SIZE]
  Blockchain Tabanlı İletişim Çözümleri

  [SIZE=”5″][url=https://www.kryptos.ws]WEB SITE[/url] | [url=https://www.kryptos.ws/WhitePaper_TR]WHITEPAPER[/url] | [url=https://t.me/KryptosTurkey]TELEGRAM[/url] | [url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=3452362]BitcoinTalk[/url] [/SIZE]
  [/center]

  [SIZE=”4″][B]Özet[/B][/SIZE]
  MIT (Massachusetts Institute of Technology) tarafından uygulanan Blockerts Wallet, projesinden ilham alarak tasarladığımız Kryptos, blockchain teknolojisini tüm insanların hizmetine sunmak için geliştirdiğimiz birinci projemiz.

  Blockchain teknolojisinin yarattığı somut bir proje olan Kryptos gizli, özgür, güvenli iletişim ilkeleri üzerine kurulan bir haberleşme ve iletişim kanalı olarak tasarlanmış özgün bir yazılım.

  Sanal dünyada başarılı olmuş Facebook, Youtube, Twitter, Whatsapp gibi büyük şirketlerin hepsi ilk piyasaya çıktıklarında fark yaratarak büyük başarılar elde etmişlerdir. Kryptos da bu şirketler gibi, kendi açtığı yolda ilerleyip, fark yaratarak başarılı olacaktır.

  Özetle Kryptosun yaratacağı fark, gizli, güvenli ve özgür iletişim.
  GİZLİ ve GÜVENLİ İLETİŞİM, “Kryptos Messenger” ve “Kryptos SafeZone” gizli haberleşme, iletişim için hazırlanmıştır. Kryptos Messenger Whatsapp gibi bir görsele sahip, günlük kullanıma uygun bir mesajlaşma programı. Kryptos SafeZone yine gizlilik ilkesi üzerine kurulmuş daha geniş kapasiteli dosya gönderimi veya dosya saklama fonksiyonları için hazırlanmış bir program. Kryptos Messenger ve Kryptos SafeZone mesajı veya dosyayı AES256 algoritmasını kullanarak şifreler ve gizliliği sağlar. Kryptos açık kaynak kodlu, blockchain tabanlı, mesaj içeriği veya kullanıcı kimliği gibi hiçbir veriyi kaydetmeyen, hatta kullanıcıdan hiçbir veri istemeyen bir program. Böylece Kryptos korumak zorunda kalacağı bir veri bankası bile oluşturmaz. Sonuç gerçek güvenlik ve gerçek gizlilik içinde kişi ve kuruluşların iletişim kurmaları için garantilenir.

  ÖZGÜR İLETİŞİM de ise Kryptos, daha büyük bir fark yaratıyor. “Özgürce bağır tüm dünya duysun seni.” Sloganıyla tasarladığımız Kryptosun en değerli projesi, blockchain teknolojinin sosyal medyada yarattığı bir fark WorldPaper. Sınırsızca ve özgürce sesini tüm dünyaya duyurmak isteyen, farkındalık yaratmak isteyen, haykırmak isteyen tüm dünya insanları için, sivil toplum kuruluşları için, hazırlanan WorldPaper tüm basın yayın kuruluşları için yakın zaman içinde önemli haber kaynaklarından biri olması için tasarlandı.

  [B]BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ?[/B]
  2017 yılı haberleşme verileri
  Günlük mesaj gönderim sayısı 80 milyar adet (% 95 ücretsiz)
  Günlük e posta gönderim sayısı 269 milyar adet (% 80 ücretsiz)
  Günlük mektup, basılı kağıt gönderim sayısı 4-5 milyar adet (%100 ücretli)
  2017 yılı eposta kullanıcı sayısı 3,7 milyar kişi
  2021 yılı eposta kullanıcı sayısı 4.1 milyar (tahmin ediliyor)

  Sürekli izlenmekten rahatsız olan, kişisel verilerini korumak için gizli ve güvenli haberleşmek isteyen dünya üzerinde kaç milyon insan var?
  Haksızlıkları, kanunsuzlukları görüp haykırmak, sesini duyurmak için arayış içinde olan dünya üzerinde kaç milyon insan var?
  Cevaplarını biz de bilmiyoruz ancak milyonlarca olduğuna inanıyoruz.

  [B]Referans Token Uygulaması[/B]
  Referans Token uygulamamız, Kryptos Projesine destek vermek isteyen kullanıcılarımıza teşekkür amacıyla oluşturmuştur. Üyemizin referans kodu ile hesap oluşturan kullanıcının satın alacağı Kryptos Token’ların %10’u kadar referans sahibine aktarılacaktır.

  Edineceğiniz referans kodunu kişisel bloglarınızda, forum sitelerinde ve diğer internet sitelerinde paylaşarak Kryptos Ailesine yeni bir kullanıcı kazandırabilirsiniz.

  [URL=”https://www.r10.net/referansli-coin-sistemler/1852781-referans-token-kryptos-referans-uygulamasi.html”]Referans Token Konusu[/URL]

  [SIZE=”4″][B]KRYPTOS İŞ MODELİ[/B][/SIZE]
  Yakın gelecekte milyonlarca insan tarafından kullanılacak olan Kryptos, kuruluş amacı olan özgür iletişim ilkesine uygun bir iş modeli olarak birçok ülkeden, çok sayıda iş ortağının katılımıyla oluşan, merkezi olmayan anonim bir yapı kullanacaktır. Bu anonim iş modeli, haberleşme metninin gizliliğinin yanında kullanıcı kimliklerinin de gizli kalması sağlayacaktır. Böylece iş modeli ile özgür iletişim ilkesi desteklenmiş olacaktır. Merkezi olmayan bu anonim iş modeli iki ana başlık üzerine kurulmuştur.

  [B]Neden iş ortaklığı[/B]
  Kryptos gizlilik ve güvenlik konularında belirsizlikler, şüpheler olmaması için blockchain teknolojisini kullanan, açık kaynak kodlu yazılım kullanan ve merkezi olmayan bir yapılanma içinde yalnızca bilgisayar programı tarafından yönetilen bir program. Ancak bu programın ilkelerine ve hedeflerine uygun bir ticari yapılanmaya ihtiyacı var. Her şeyden önce programın canlı, aktif tutulması için, tüm dünyada kullanılmasını sağlamak için Kryptos token’larının dünyanın her tarafında kolayca bulunması, ticaretinin yapılması gerekiyor. Bu ihtiyaç ICO döneminde token satışları sayesinde kısmen karşılana bilinir. Ancak süreklilik ve yaygınlık için Krytos Token ticaretine sahiplenecek on binlerce yatırımcıya ihtiyaç var.

  ICO dönemi küçük ve orta ölçekli yatırımcı davranışlarını incelediğimizde yatırımcıların ICO döneminde yaptıkları yatırımlardan maksimum kar elde etmek için yaptıkları bölgesel, basit tanıtım çalışmalarının etkileyici sonuçları, iş ortaklığı modelinin Kryptos projesi için muhteşem bir tercih olduğunu gösteriyor.

  [B]Kryptos iş ortakları kimlerdir? [/B]
  Kryptos projesinin %49 hissesi kontrol eden Kryptos projesinin geliştirici ekibi ve diğer %51 hisseyi kontrol eden ICO döneminde ICO şartlarıyla, hisse sahibi olmuş, dünya coğrafyasına dağılmış on binlerce çok şanslı yatırımcıdan oluşur. Ayrım yapmaksızın tüm hisse sahipleri Kryptos iş ortağı olarak tanımlanır.
  Sonuç olarak Kryptos tamamen paylaşım mantığı üzerine oturtulmuştur. Kryptos iş ortakları birlikte çalışan, birlikte büyüyen ve birlikte kazanan büyük bir ailedir.

  [B]Nasıl iş ortağı olunur?[/B]
  Kryptos iş ortaklığı hamili hisse olup ICO döneminde en az (%0,00001 hisse) 5000 adet kryptos token satın alan her yatırımcı kryptos a iş ortağı olarak kaydedilir. ICO dönemi dışında ise iş ortaklarımızdan serbest piyasa şartları altında hisse satın alınarak da “Kryptos İş Ortağı” olunması mümkündür.

  [B][SIZE=”4″]Projeler[/SIZE][/B]
  [B]Kryptos WorldPaper[/B]
  Kryptos un sunduğu en büyük yenilik olan “WorldPaper” için bir sloganımız var “Özgürce bağır tüm dünya duysun seni.” Kimsenin hayallerine sınır koymayan WorldPaper tüm dünya üzerinde söyleyecek sözü, verecek mesajı olan, yardım isteyen, farkındalık yaratmak isteyen tüm dünya insanlarının buluşacakları sansürsüz, durdurulamaz bir platform olacak. WorldPaper platformunda kullanıcı ister gerçek kimliği ile, ister rumuz ile, isterse kendisini gizleyip, anonim olarak mesajını yayınlaya bilir. Kişi istemez ise kimliğine ulaşılamaz. “WorldPaper” ile hayallerde sınır yok, istersen resim yükle duvara, istersen isyan et, haykır, protesto et, istersen geleceğe mektup yaz seni dinleyecek milyarlarca insana duyur sesini.

  [B]Kryptos Messenger[/B]
  Messenger programı kullanıcı cihazı ile blockchain arasındaki ilişkiyi sağlayan bir yazılımdır. Cep telefonu, tablet veya kişisel bilgisayar gibi cihazlarla Whatsapp gibi bir görsele ve kullanım kolaylığına sahip olan Kryptos Messenger şifreli veya şifresiz olarak mesaj gönderilmesine izin veren bir yazılımdır. Kryptos akıllı kontratı, kullanıcıların kendi cihazında yazdığı ve şifrelediği mesajı kullanıcının cihazında belirleyeceği adrese yazılması için Ethereum blokchain veri tabanına yazarak gönderim işlemi tamamlar.

  [B]Kryptos SafeZone[/B]
  Blockchain teknolojisi üzerine kurulan kullanışlı, faydalı ve güvenli bir uygulama Kryptos SafeZone. Günlük kullanım için tasarlanan basit ve pratik kullanıma sahip olan Kryptos Messenger a göre çok daha büyük boyutlu dosyaları destekleyen bir yazılım olan Kryptos SafeZone evrak depolama veya gönderimi için tasarlanmıştır. MIT(Massachusetts Institute of Technology) in Blockerts Wallet uygulamasıyla öğrencilerine blockchain üzerinden dijital diploma gönderme uygulaması gibi Kryptos SafeZone da kullanıcıların kişisel bilgisayarlarında AES256 algoritması kullanarak şifrelediği yüksek gizlilik derecesine sahip bilgiler içeren evraklarının korunmasını veya doğru kişilere güvenle ulaştırılmasını sağlayacaktır.

  [B]Kryptos Token[/B]
  Kryptos Token Kryptos iletişim programlarının ödeme aracı olarak oluşturulmuştur. Kryptos Token, alıcılar ve satıcılar arası mal almak, hizmet almak yada serbest borsada karşılık görmesinin yanı sıra, Kryptos projelerinde ödeme aracı olarak kullanılacak tek kripto para birimidir. Ethereum Smart Contract altyapısını kullanması nedeniyle ekstra madenciliğe ihtiyaç duymayan ERC 20 token teknolojisine sahip olan Kryptos Token mevcut kripto para ticari yapısına uygun olarak toplam 5.024.129.990 adet hazırlanacaktır. Birçok kripto coin ve token’lardan farklı olarak da somut karşılığı olan bir token olarak da iş modelimizde yer alacaktır.

  • Bu konu 1 yıl 2 ay önce önce  EgemenPolat tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 1 yıl 2 ay önce önce  EgemenPolat tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 5 ay 2 hafta önce önce  baybil tarafından değiştirildi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.