Bu konu 4 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  slckgms tarafından 1 yıl 10 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #11378

  slckgms
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Merhabalar,

  Aranıza yeni katıldım 2 gün oldu madenciliğe başlayalı.

  5 Adet Asus Rog Strix Gtx 1070 ile başladım.  Araştırmalarım sonucunda windows ızdırabını çekmek yerine simplemining tercih ettim. 2 Gündür sorunsuz çalıştırıyorum cihazımı.

  Ekran kartlarım default ayarları ile 130 Mh/s ile kazım yapıyordu. Biraz oc ayarı ile 158 Mh/s kazım hızına erişebildim. Cihazın bulunduğu yerde ısınma gibi bir şansı yok soğutma sistemim  güzel. Ekran kartlarımın 62 derecenin üstüne çıktığını daha hiç görmedim. Genel olarak 50-60 derece arasında çalışıyorlar bu normal midir?

  Bunun dışında sizlere sormak istediğim şuan için ethereum kazımı yapıyorum. Dual kazım yapmalı mıyım? Yapmalıysam hangisini yapmalıyım? Tavsiyelerinizden faydalanmak isterim.

  Teşekkür ederim.

  myrig

   

   

 • #11851

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 511

  Merhaba, öncelikle yeni sisteminde başarılar dilerim.

  Şartların uygun gözüküyor, fakat dual kazdığında sıcaklıklar artar.

  Yine de deneyebilirsin. Elektrik tüketimin de paralel olarak artacaktır.

  Ama ben piyasaların içinde bulunduğu bu duruma bakmadan dual kazardım.

  Baktın sağlıklı gidiyor dual i hiç ellemeden devam ederdim. Çünkü çalışan şeyi ellemek bazen en çok soruna sebep olan şeydir. Duali denerken önce overclock u kapat. Dual e geç. Sonra yavaş yavaş arttırmayı deneyebilirsin.

  Unutma ki bir de güç kaynağın bu artan güç ihtiyacını karşılayabilecek mi ?

  İstersen dual i önce tek kartla dene. Bunu Claymore ile ayarlayabiliyor olmalısın.

  Kolay gelsin.

  • #11868

   slckgms
   Katılımcı
   Puanlar: 0

   Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

   Simplemining üzerinden 2 gündür dual kazımı deniyorum. oc ‘li ve oc’siz olarak iki şekildede çalıştırdım. Fakat simpleminingden mi kaynaklı yada başka bir sorun mu var bilmiyorum ama ekran kartının bir tanesi hataya düşerek sistem yaklaşık 30-40 dk da bir kendini yeniden başlatıyor. bu yüzden dual kazımı bıraktım.

   Güç kaynağı olarak 2 adet XIGMATEK VECTOR 750 kullanıyorum. Dualdede singledada hiç bir şekilde kartlarım 62 derecenin üstüne çıkmadı.

   Sizce simplemining den windows’a veya başka bir işletim sistemine geçmeli miyim? Bunun dışında eth yerine zcash önerir misiniz?

   Saygılarımla.

    

    

  • #11870

   ysakay
   Katılımcı
   Puanlar: 0

   Hata dediğiniz watch dogs opencll hatası sanırım. Muhtemelen riserın sata güç bağlantısında sorun var. Ben 2 ayda 8 sata girişi yaktım.

  • #11871

   slckgms
   Katılımcı
   Puanlar: 0

   öyle bir hata değildi benimki ekran kartının bir tanesi duruyor bir anda daha sonra sistem kendini yeniden başlatınca tekrar devreye giriyor. Dual yapmayı bıraktım zaten şuanda sadece eth kazıyorum.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.