Forum Forumlar baybil.net Gelişmeler/Duyurular Site hızının arttırılması

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  baybil tarafından 1 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #18848

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 575

  Merhaba dostlar,

  sitemizin çok yavaş çalışmasına sebep olan bazı WordPress eklentilerini kaldırmak zorunda kaldım.

  Bunlardan ikisi, İletişim menüsüyle birlikte kullandığım ;

  “Contact Form by BestWebSoft” ve
  “Contact Form Multi mby BestWebSoft”

  eklentileriydi.

  Ayrıca pek çok eklentiyi daha kaldırmak zorunda kaldım. Örneğin Sohbet kutusu eklentisi de “Simple Ajax Chat” çok yavaşlatan eklentilerden biriydi.

  Arkadaşlar forum sitesi olarak WordPress eklentileri kullanmak dışarıdan bakan biri için iyi bir çözüm gibi gözükmeyebilir. Bunun yerine sadece forum sitesi olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş yazılımlar mevcut. Yine de WordPress de ısrarcı olmamın sebebi yazılım geliştirici olmamam ve her şeyi tek başıma kotarma gücünü WordPress le yakalamamdır. Aslında WordPress tercih etmemin sebepleri birden fazla.

  Bir kaç örnek vermek gerekirse, burada yazılan her yazının Slack tartışma kanalımıza otomatik olarak atılmasını sağlayan tek bir WordPress eklentisi var ki bu çok kullanışlı bir özellik katıyor.

  Bununla birlikte, sitede oturum açmamış kullanıcılara ve Google bot gibi arama motorlarına daha hızlı bir site sağlayan “Simple Cache” önbellekleme yazılımı da sitenin hızını normale yakın veya normal bir hale ulaştırdı. Tabii profesyonel Web Master lar için çok dandik bir site havasını koruyacağımıza da eminim 🙂

  Sitenin daha hızlı çalışması, daha güzel bir arayüze sahip olması ve daha fonksiyonel olması için çalışmalarım sürecek.

  Şimdilik bu kadar arkadaşlar.

  Kripto Paralar hakkında yazıp çizmeye bekleniyorsunuz. Sizlerin yaşadığı sıkıntıları başkalarının yaşamaması için paylaşım yapmanız ve bunu Türkçe yapmanız Türkiye için bir ihtiyaç.

  Bol kazançlar, sevgiyle kalın

  – baybil –

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.