Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Storj mu ? Burst mü ? Hangi Bulut Madenciliği Yapılmalı ?

Forum Forumlar Kripto Para Madenciliği Bulut Madenciliği (Cloud Mining) Storj mu ? Burst mü ? Hangi Bulut Madenciliği Yapılmalı ?

Bu konu 4 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  filipiti tarafından 11 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #18104

  hkm
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR BEN BULUT MADENCİLİĞİ DÜŞÜNÜYORUM DA7

  SİZCE HANGİSİNİ YAPMALI

  AVANYTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR

 • #18110

  baybil
  Yönetici
  Puanlar: 577

  Burst Madenciliği Harddisklerinize önceden yazdığınız bilgileri tarayıp okuyarak yaptığınız bir Proof of Capacity madencilik türü. Bulut Madenciliği değil.

  Storj ise boş disk alanınızı kiralayarak kazanç elde ettiğiniz bir sistem.

  Bulut madenciliği nedir peki ?

  Bence Bulut Madenciliği , elinizde ekran kartları veya asicminerlar olmadan kazmak istediğiniz coinlerden kazmanızı sağlamak için size hız (hashrate) satan firmaların yaptığı iş. Buluttan hash rate kiralıyor oradan gelir elde etmeye çalışıyorsunuz. Mesela Genesis Mining bunlardan biri. Türkiye’de de böyle bir hizmet veren bir firma ortaya çıkmıştı geçtiğimiz günlerde ama ismini unuttum.

  Storj veya Burst kazımı kiralayabileceğiniz bir Bulut Madenciliği henüz duymadım, yok.

  Terimleri karıştırmayalım.

 • #18127

  hkm
  Katılımcı
  Puanlar: 10

  peki sizce sıfırdan bir sistem kursak ileriye dönelik yatırım olsa bütçe 10.000tl diyelim aşağı yukarı kazandıklarımıza hiç dokunmasak siz olsanız neye yatırım yapardınız ?

  • #18190

   baybil
   Yönetici
   Puanlar: 577

   Herhalde Ethereum Madenciliğinden şaşmazdım ama eğer donanımı alırken kazanabilecekseniz.

   Yine de şu an için Burst alımı mantıklı geliyor bana. Ben olsam öyle yapardım.

   Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi sorumluluğunu taşımalıdır.

 • #20383

  filipiti
  Katılımcı
  Puanlar: 6

  Cloud mining için kısa bir araştırmam oldu bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü google a cloud mining yazıp ilk çıkan siteye kendinizi kaptırmayın çünkü bazı siteler scam yani dolandırıcı siteler.
  Buna rağmen sağlam sayılan siteler var. Bu sitelere her ne kadar sağlam dense bile yani 3-4 senedir açık olan ve vaadettiği ödemeleri yapan sitelerden bahsediyorum ki bu cloud mining sitelerinin bile yarın kripto para borsasından etkilenip kapatıp gitmeyeceği belli değil. Yani sonuçta bu siteler yabancı kaynaklı şirketler ve kapattık dediği zaman yerli bile olmadıkları için yatırımınızın üstüne bir bardak soğuk su içmeniz olası olur.
  Bu konuda yerli sayılan şirketlerde var ve aynı güven problemi var.
  Konudaki yabancı şirketler sağlam denilenler : hasflare,genesis mining vb.
  Yerli olarak benim bulduğum s4 mining var araştırdığımda oda kıbrıs üstünden şirketi kurmuş fakat riglerinin türkiyede olduğunu yazıyor.
  Güvenlik sebebi ile donanımının nerede olduğunu açıklamıyor. Yani ortada laf var. Sadece laf ile de bu işler olmuyor maalesef. Güvenilirliğinizi teyit etmeniz lazım.
  Ben yatırımcı olarak yatırım yapıcam adam bana şuyum var ama gösteremem diyor. Oldumu olmadı. Çok soru işareti var.
  Ayrıca bu tarz şirketlerin kestiği işletme maliyeti 3/1 oranında neredeyse. Yani yatırdığınız parayı çıkarıp kar etmeniz bir kaç değişkene bağlı.
  btc kazdığımızı farzedersek aldığımız güç değerine göre bize geri dönüş süresi firmanın kestiği işletme maliyetine + btc nin borsa değerine veya kazmanın zorluk derecesine göre farklılık gösterebilir.
  Yinede karlı mı karlı fakat 4 senelik bir sözleşme yaptığımızı farzedersek 4 sene içinde şirketin piyasadan yok olup gitmeyeceği garantisi yok.
  Sonuçta zarar gösterip kapattık kardeşim dedikleri zaman yapılabilecek tek şey yasal sürece başvurmak olur bununlada herkez uğraşmaz.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Araç çubuğuna atla