Etiket: 

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  uluzat tarafından 1 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #17486

  uluzat
  Katılımcı
  Puanlar: 0

  Merhaba gün boyu merak ettiğim madencilik nasıl oluyor artık bir öğreneyim diyerek izlediğim videolar ve yazılı kaynaklardan sonra nanopool üzerinde zec miner yazılımı ile kullanmakta olduğum masaüstü pc ile mining yapabildim. bu işlemlerden önce sistemimdeki gtx970 in hangi kazı işlemine yatkın olduğunu araştırdım. sonra yeni edindiğim bilgileri okurken zcash madenciliğinin sistemime daha yatkın olduğunu fark ettim bunu da belirteyim. aralıksız 1 saat bile çalıştırmadığım bilgisayarımda sonuç;

  Current Calculated Hashrate – Average Hashrate for last 6 hours –
  0.0 Sol/s                                                        12.5 Sol/s

  Balance                                      Unconfirmed Balance
  0.00002226 ZEC                     0.00000000 ZEC
  0.22%

  açıkçası tek ekran kartı ile bir şeyler elde etmek beni sevindirdi. hemen söyleyeyim evdeki sistemde çakılı madencilik düşünmüyorum ama 24 saat üzerinden değerlendirme yaparsak aylık olarak getirisine göre evdeki pc ile veya yeni toplayacağım rig sistem ile mining düşünebilirim. eğer getirisi çok düşük miktar olacak ise kartımın ömrünü de heba etmek istemem.

  kartımın kazı kabiliyeti ile ilgili şu bilgilere ulaştım

  [attachment file=17487]

  Asıl merak ettiğim husus;

  • sizce 2 veya 5 li bir rig tercih etmek istersek TDP ve mining performansı açısından nasıl bir sistem tercih etmeliyim. neden 2 veya 5 rig diyeceksiniz biliyorum maliyeti yüksek tutmak istemiyorum.
  • günümüz koşullarında 10 vey 12 taksit ile kurulmuş ve aylık kazı getirisi ile cihazın taksitini ödeme imkanımız var mı tecrübenize dayanarak sormak istiyorum.

   

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.