Oluşturulan forum yanıtları

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Yazar
  Yazılar
 • yanıtla: Riser Kablo hakkında #11143

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Versiyon 7 aldım tr den memnunum. Herhangi bir mh değeri düşüşü yok. Daha önce pci x16 slotlarında ne değer alıyorsam o.

 • yanıtla: MSI Gaming X GTX 1070 kart kazandırmıyor #11039

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  poloniex üzerinden btc ye çevirdikten sonra paribudaki cuzdanıma atıyorum. Paribuda da tl ye çevirip tanımlı olan hesabıma eft alıyorum. Gün içerisinde bu işlemi yaptığımda ortalama 15-25 dk arasında 3 onayı alıp btc hesabıma geçiyor hemen tl ye çevirip hesabıma transfer işlemi başlatıyorum. Paribuda gerçekten hesaba para yatırma çok hızlı maksimum şimdiye kadar 30 dk içinde hep anında aynı gün aktardım hesabıma. Bunun haricinde tek kart mı kazıyorsunuz? Kaç mh/s değer ve zcash de kaç sol alıyorsunuz ?

 • yanıtla: MSI Gaming X GTX 1070 kart kazandırmıyor #11032

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Sana tavsiyem ethermine da eth veya aynı havuzun zcash ini kaz değerler iyi sorunsuz bir havuz denediklerim içinde. poloniex den cuzdan ac onu gir. Kesintiler söylediğin kadar abartılı değil.14 dolarda 13,5 dolara felan tekabül ediyor ben paribudan bozdurup hesabıma eft yaptırdığımda dahi. Söylediğin kesinti çok uçuk bir kesinti. 3 adet gtx 1060 ile zcash eth denedim ayrı ayrı, daha sonra eth+sia ve dcr dual mining denedim. Fakat dual miningte süreler uzadı. Şuanda ethermine da 3 kartla 70 mh/s eth kazıyorum sadece ve mutluyum 🙂

 • yanıtla: Dual mining kazma süresi sorunu #10794

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  En kazanc saglayabilecek degeri buldum ve ayarli onla alakali bit durum degil ethermine havuzunda current hashrate ortadaki surekli dusup yukseliyor. Yani localde 42 mh olan deger havuza 20-30 mh olarak dusuk yansiyabiliyor. Bu degeri dikkate almamak mi lazim yoksa ?

 • yanıtla: GTX 1060 dual 6 gb Fikirleriniz #10102

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Ben direk taktım gpu tweak te ikinci karı görüyor ayarlarını yaptım herhangi ekstra birşey yok aynı kart olunca sürücüleri de görüyor yazılım da görüyor. Direk claymore la kazmaya başladım. gpu0 gpu1 olarak her iki kartıda gördü ve toplam mh değerini verdi. Tak direk kazmaya devam hocam 🙂 Gtx 1060 lara dahi saldırmaya başladı millet malesef. Bu arada dün ilk kartım  düşük gpu ve vram değerli olan gtx1060 ın sıkıntı yaotığını farkettim. Önerilen oc değerlerini kilidi açıp aşmıştım. Gpu tweakten baktığımda full değerlerde kullanması gerekirken 600 mhz gpu clock kullanıyordu. ethermine da ve de dual kazarken siacoin için kullandıgım nanopool da değerlerde gariplik olduğunu farkettim. voltaj ve power vermek gerekicek gibi ama ufak değerler için bunu yapmayacağım. Tavsiyem hocam gpu tweak 2 ye dönmen ve de kilitleri açmadan önerilen değerde oc yapman. Şuanda acayip stabiller kazarken hashrate grafiği ip gibi hep sabit :)1-2 mh içi değmez kanısındayım artık.

 • yanıtla: GTX 1060 dual 6 gb Fikirleriniz #10028

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Bendeki bir kart sendeki değerlerde diğeri ise yeni aldığım nedense tam dediğim değerlere çıkıyor. oc clock hızları daha da aşırtılmış yeni versiyon. Eski kartı da asustan değer kilitlerini açarak bu değerlere aldım kullanıyorum sorun yok. Kart zaten kaldırmadığı değerde kitliyor ethereum minerı hata veriyor pc yi kilitliyor.Ekran kartlarının kronik sorunu ısı ve ısıdan kaynaklı chip atması sıcaklık yüksek olmadığı sürece stabil sorun yok. Tam yükte ise 60-70 dereceler normal. Fan konusunda ise çoğu arkadaşımız manual ve de %70 %80 en kötü bu değerlerde kullanır. %70 ideal diye düşünüyorum mining yapıyorsan otomatik bırakıpta çok az fan hızında yüksek dereceler görüp kartı yakmak daha mantıklı olmasa gerek 🙂 O fanlar son rpm hızlarında birçok testten geçerek 2 yıl dayanabilecek şekilde dizayn ediliyorlar. Karar sizin tabiki. Kartınızın clock ve mem hızları çok düşük geldi aynı kartmı yanlış mı yazıyorsunuz modeli tam olarak bilemiyorum.

 • yanıtla: ETH Poloniex Temporarily Disabled Sorunu #10009

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Aynen durum düzeldi, teşekkürler.

 • yanıtla: GTX 1060 dual 6 gb Fikirleriniz #10005

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Aynı karttan kullanıyorum 2 adet var 3.yü alacağım 1-2 güne. Asus gpu tweak 2 kur, gpu boost clock 1962 memory clock 9608 fan speed 70’e ayarla manuel hem bu şekilde 23,5 mh/s alacaksın hemde kartın kasa soğutman iyiyse ortalama 60 derece sıcaklık ile çalışacak. Asus kartın var niye msi afterburner 🙂 Dediklerimi uygula ve bir dene bence derim. Kart gayet stabil ve de serin çalışıyor.

 • yanıtla: 50 mh ile hangi havuzda kazmalıyım ? #9767

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Eth+sia şuanda daha mantıklı gibi duruyor. Ortalama ayda 256$ yapıyor. 45 mh/s eth, 660 mh/s siacoin kazıyorum. dcri 44 te bu değerleri yakaladım. Sizce mantıklı mıdır Taha hocam? Aylık ortalama 30-35$ gibi bir karım görünüyor. Bu da hesaplarıma göre elektrik paramı yaklaşık olarak çıkarır.

 • yanıtla: 50 mh ile hangi havuzda kazmalıyım ? #9636

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Şuanda 44 mh/s ethereum ve aynı anda dual 900 mh/s ile de dcr kazıyorum. Yaklaşık 30 dolarlık bir kar var bu şekilde. Bu da elektriğin %60 ını çıkarır demek hesaplarıma göre fena değil şuanda 🙂

 • yanıtla: 50 mh ile hangi havuzda kazmalıyım ? #9509

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Kartın 2 side aynı;

  ASUS DUAL GeForce® GTX 1060 OC edition 6GB GDDR5 192BIT DVI 2HDM

   

  Peki hangi havuzları kullanmalıyım? eth için ethermine kullanıyorum. eth için ethermine dcr için suprnova şeklinde claymore miner kullanmam mantıklı mıdır ? eth+dcr kazıcaksam dengesini nasıl ayarlamam gerekir ? Günde eth+dcr kazmam bana ne kadar fazladan kar ettirir sadece eth kazmam şuanda ortalama 8,5 $ kazandırıyor günde.

 • yanıtla: 50 mh ile hangi havuzda kazmalıyım ? #9496

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Peki gittiğim yol yanlış mıdır ?

 • yanıtla: PC ve havuz da farklı değerler #11229

  djmrjooy
  Katılımcı
  Puanlar: -1

  Hocam bu dert bende de var. Bazen 70 le kazmama rağmen 85 mh/s yükseldiği de oluyor en sağdaki genel 24 saatlik orana bakmak lazım herhalde. Bunun bir sıkıntısı nedeni var mıdır peki? Havuzdaki bloğa göre ve zorluğa göre değişir mi ara ara? Sabit uzun süre 70 üstü kazdıktan sonra birden 50 mh/s düşedebiliyor çünkü.

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)