BITMAIN Antminer S3 için Güç Kaynağı seçimi ve kurulumu


Burada bir video vardı ama yanlışlıkla Youtube dan silmişim .

Öncelikle bir power supply alacaksanız bir bitcoin makinesi için 600 watt altında almamanızı öneririm.
Power Supply’dan ayrı ayrı 2 adet PCIE (6pin) kablosu çıkmasını arayın. Sonra benim gibi uğraşırsınız.
Benim aldığım Power Supply üzerinde 2 adet PCIE (6 pin) konektörü vardı ama aynı kablonun ucundaydılar.
Bu nedenle Antminer S3 çalışırken kablo neredeyse yanacaktı. Üstelik bir süre çalıştırdım kabloları elimle sıcak mı diye tutmak aklıma gelmemişti. Uyudum. Sabah biraz erken kalkmıştım allahtan, makinenin yanına gidip söküp yer değiştirecektim. Tutunca elim yandı neredeyse. Şaşırdım. Makinenin ve power supply ın zarar görmemesinden dolayı şanslıyım.

Power Supply’dan gelen ikinci bir kabloya ihtiyaç vardı. Ucunda 4+4 pin olan kabloyu gözüme kestirdim. 4+4 pin, yani toplamda 8 pin’in 6 tanesini (3ü sarı 3ü siyah) söktüm. Aynı şekilde 6 pin konektörlerden rahat çıkarılabilecek gibi olan uçtakini de söktüm. Sökerken zımba teli kullandım. Videodaki gibi.

Sonra 4+4 kablosu olan kablonun boşta kalan 6 pinine 6 pin konektörü taktım. Diğer kabloda açıkta kalan diğer pinleri de 4 pin konektörlere açıkta kalmasınlar diye taktım.

Bu şekilde power supply şu anda bir kaç saattir çalışıyor ve herhangi bir ısınma yok, sadece ellediğimde ılık bir his geliyor. Süper oldu sizin anlayacağınız.

DSCF1184Eğer Antminer S3’ü overclock edecekseniz o zaman bu power supply işinizi görmeyecektir çünkü 2 yerine 4 tane PCIE 6 pin konektörü bağlamanız gerekecek. Bu durumda İki ayrı power supply değil 4PCIE konektörü olan tek bir power supply kullanmanız gerekecektir. 600 Watt da size yetmeyebilir. Internette çeşitli yerlerde 850Watt lık power supplylardan bahsediyorlar. Benim aldığım Xigmatek Tauro 600W XTK-TB-0600B modeli. 80+ Bronz sertifikalı bir güç kaynağı. Kutusunun üzerinde %85 ten yüksek verimlilikte diyor. 12V’u tek kanal üzerinden verdiği için bizim işimize uygun. Bu power supply üzerindeki sata uçları besleyen kablo ile molex uçları besleyen kablolar  henüz boşta. Bunların ucuna da PCIE konektörler takarak antminer s3+ makinemi overclock etmeye çalışacağım. İçimden bir ses 600W’lık bu power supply ımın gücünün yeteceğini söylüyor. Göreceğiz.

Sorularınız olursa mail ile bana ulaşabilirsiniz.

Benim bahsettiklerim dışında AKUT’ta tanıştığımız eski arkadaşım, eski esnaf komşum sevgili Mehmet Hamdi Bol’un da paranette.com adlı sitesini mutlaka ziyaret etmeli videolarını izlemeli ve kanalına abone olmalısınız. Bu sayede Bitcoin hakkında önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

admin@baybil.com

Sağlıcakla kalın.

Have any Question or Comment?

Bir cevap yazın
Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı


Araç çubuğuna atla