Ethereum Madenciliği’nde kullanılan kasalar


Ethereum madenciliği ile amatör olarak uğraşanlar, bir PC içerisindeki ekran kartını kullanarak madencilik yaparlar. Bilgisayar kasalarının içerisine ise genelde 1 veya 2 ekran kartı takılabilir, bazılarına ise aldığınız ekran kartını hiç takamayabilirsiniz. Sığmayabilir.

Madencilikle profesyonel olarak uğraşanlar ve maddi durumu daha iyi olanlar ise çok sayıda ekran kartı ile bu işi sürdürürler. Örnek vermek gerekirse bir anakarta 6 ekran kartı bağlamak gerekebilir. Bu nedenle özel madencilik kasaları kullanılması dolayısıyle üretilmesi gerekir.

Yurt dışında bu kasa üretimlerini yapanları görmekteyiz. Fiyatları ise nedendir bilinmez çok yüksek diyebilirim. Örnek olarak ebay.com da satılan bu ürün $235.

Türkiye’de ise bu işle fazla uğraşan olmadığından kasa üretimi yapanlar da bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az, … yanlış oldu, bir elin bir parmağı kadar. Size Bursa’daki Rexron firmasını işaret ediyorum. Firma sahibi Turgan İlter’in ürettiği kasalar bana sorarsanız tam anlamıyla profesyonelce. Turgan beyin etkin mühendislik yapıyor olmasının kasa üretiminde profesyonel bir sonuç (ürünler) çıkmasına sebep olduğunu düşünüyorum.

Türkiye’de başka profesyonel kasa üreticileri olsaydı onlarında ürünlerinden burada bahsetmekten keyif alırdım ama, ahşap kasaları konu dışı bıraktığımızda ciddi bir üretici yok.

İşte Rexron firmasından almış olduğum bir kasanın 2 fotosu :

 

Üzerinde anakarta bağlayacağınız açma/kapama butonu da yer alıyor.

Yukarıda görmüş olduğunuz kasa $95. Turgan bey in üretimlerinde aşağıdaki fotograflardaki gibi farklı modeller de var.

 

9

10

Bununla beraber aşağıdaki bağlantılarda yurtdışında üretilen farklı modellere ait örnekler bulacaksınız :

http://www.highspeedpc.com/product_p/egpu4x.htm

http://gpushack.com/collections/gpushack/products/gpushack-frame

http://www.mountainmods.com/u2-ufo-gold-digger-gpu-mining-case-p-724.html

https://www.indiegogo.com/projects/dopamine-cryptocurrency-mining-case-by-red-harbinger#/

Son olarak eğer bu kasaları satın almaya maddi durumunuz el vermiyor ise marangoz bir arkadaşımın ürettiği demonte vaziyette gönderdiğim kasalardan satın alabilirsiniz. Şu anda ki fiyatımız 120 TL. Aynı zamanda kendiniz de ahşaptan veya su borularını birleştirerek benzer kasalar üretebilirsiniz.

 

Sevgiyle kalın…

Have any Question or Comment?

10 comments on “Ethereum Madenciliği’nde kullanılan kasalar

merhabalar bu ürünü nerden nasıl temin edebiliriz bununla ilgili de bilgi verir misiniz?

bilgi birikimdir. teşekkürler değerli bilgileri paylaştığınız için

nbelirdi

Arif bey,
Web site adresinizi Turgan beye ilettim.
Kendisi sizinle temasa geçecektir.
Rastgele

Muhammed

Selam,
Mining konusuna olan merakım ve hevesimi doyurmak amacıyla giriştiğim amatör uğraşlarımdan sonra şimdi profesyonel olarak ilgileniyorum.Çiftlik kurmak gibi bir hayalim de var.Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.Acaba yüksek hacimli mining için atılması gereken adımlar konusunda buraya bir kaç madde yazarsanız benden ziyade diğer arkadaşlarımız da faydalanabilir.
Cevabınızı bekliyorum, iyi günler.

nbelirdi

Yüksek hacim sizin için ne anlama geliyor ? Örneğin Megahash cinsinden ?

Mücahit

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Ben ethereum üretimi yapmak istiyorum, ama hangi cihazları kullanacağımı ve sistemi nasıl kuracağımı bilmiyorum. Bana bu konu da yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

Forum kısmında konuyu ele almak lazım. Oraya konu başlığı açabilir misiniz ? Ayrıca Yeni Başlayanlar için bir seri video da hazırlayacağız.

Yasin

Selamlar hocam
Turgan bey ile nasıl iletişime geçebiliriz.

Geçemezsiniz. Kendisi telefonumu vermeyin kimseye diyor. Ama ben size ahşap kasa sağlarım. Bakın forum, youtube kanalımızda kasanın tanıtım videosu da var.
https://youtube.com/baybil

Gürkan

6 lı ahşap kasa almak istiyorum kimle iletişime geçeceğim?

Mehmet

iletişime geçebilirmiyiz 7 kartlık acil kasa lazım
05321641353

Bir cevap yazın
Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı


Araç çubuğuna atla