Burst ile Sabit Disk Madenciliği


Burstcoin 10 Ağuston 2014 tarihinde devreye alınmış.

1. Burst madenciliği avantajları/dezavantajları.

  • Burst madenciliğinin en büyük avantajı, diğer donanımlar (ASIC cihazlar ve ekran kartları) ile yapılan madenciliklere göre çok daha az elektrik tüketimi olması.
  • Dünya üzerinde sayısı her geçen gün artan sayıda bilgisayar ve bunların kapasiteleri her geçen gün artan diskleri bulunmakta. Burst ile beraber disklerin hem atıl kapasiteleri kullanılabilir hem de merkezi olmayan bir yapıyı canlandırmak, diğer blokzinciri yapılarına göre kolaydır. Herkes evinde bulunan bilgisayarının bir kısmını bu işe yatırım olarak kullandırabilir.
  • Burst madenciliğinde Plotlama aşamasının (uzun süren bir aşama) Ekran kartı kullanılan madenciler ile aynı anda, aynı RIG/PC de çalıştırılabiliyor olması da büyük avantaj. Örneğin Ethereum madenciliği yaptığınız bir sistemde, aynı anda Burst plotlama da yapabilirsiniz. Plotlama işlemi sırasında PC nin işlemcisi full kullanılmakta. Burst plotlama işlemi, GPU ile de yapılabiliyor. Çok daha hızlı olmakla beraber, örneğin ETH madenciliği yapılan sistemde GPU ile Burst plotlama tavsiye edilmez.
  • HDD lerden SSD lere geçişin hızlı olduğu bir dönemde olmamız, yapılacak yatırımda en dikkat edilmesi gereken, dezavantaj oluşturabilecek konu. SSD diskler HDD lere göre çok daha hızlı madencilik yapma imkanı veriyor.
  • Burst ekibinin Android ve IOS cihazlar için de cüzdan ve madencilik yazılımı geliştiriyor olması, Burst’ü diğer blokzinciri coinlerinden üstün tarafı. Bu yazılım henüz test aşamasında.

2. Hazırlık

İşletim Sistemi : Seçimim Windows 64 bit.
Burst madenciliği için 32bit veya 64 bit işletim sistemi olan herhangi bir Windows işletim sistemi işimizi görse de biz 64 bit Windows tecrih edelim. 32 bit Windows da ileride bahsedeceğim plot işlemi sadece Java ile gerçekleştirilebiliyor ve 64 bit sistemdekinden daha yavaş. Yine de bilgisayarınızda Java bulunsun. Java olmazsa olmazınız. Burst cüzdanı da Java gerektiriyor.  Bununla beraber Burst cüzdan programı içinde yapılan kopyalama ve yapıştırmalarda Flash eklentisi gerekiyormuuş. Bu nedenle Flash da yüklü olsun.
Bu yazıyı yazarken şimdi bir daha denedim de, 32 bit de Java ile “Out of Memory” hatası aldım. siz iyisi mi 64 bitten şaşmayın. İşte hata :
burst-32bit-java-error

Kullanılacak yazılımların indirilmesi :
1. Aşama Plotlama :

Ekran kartı işlemcisini ve ram ini kullanarak harddiskinizi daha hızlı plotlamak istiyorsanız bunu indirin.
http://burstcoin.biz/download/5-gpu-plot-generator-(win-x64)

Burayı okumanızda fayda var. Komut satırı parametreleri ile ilgili.
https://github.com/bhamon/gpuPlotGenerator

Bu hesaplama aracını indirin, exe dosyadır ama korkamyın, ben indirdim, kullanıyorum, sıkıntı yok. Virüs değil.
http://www.mediafire.com/file/78fkdjyvh6ecjcr/Burst+-+Nonces+Calculator+v2.0.exe

2. Aşama Madencilik :

Ben bu cüzdanı tercih ettim. Bu yazıyı hazırlarken en güncel olan cüzdan yazılımı buydu. Bu yazılım içinde cüzdan, plotlama ve madencilik yazılımı mevcut.
https://github.com/dawallet/burstwindowswallet

Benzer şekilde bu madencilik yazılımı da cüzdan içinde gelen madencilik yazılımından hızlı. Çünkü ekran kartı destekli bir madencilik yapıyor.
https://github.com/de-luxe/burstcoin-jminer/releases

Tüm bu yazılımları hazır ettiniz diyelim. Artık ihtiyaç duyacağınız tek şey bir kaç TeraByte disk alanı. 5 TB ile başlamanızı önerebilirim. Bunun altında yapacağınız yatırım ile elde edeceğiniz gelir çok çok düşük olacaktır. Bugünkü kur ile, 1 TB lık bir disk ile madencilik size ayda 1 dolar kadar gelir getirebilir. Fakat bu işle ilgilenen bir çok arkadaşımın umudu ve görüşü Burst’ün şu anki değerinin çok az olduğu, değerinin çok artacağı yönünde. Bu işe başlarken bir beklenti içinde olmamanız gerekiyor.

3. Uygulama

Cüzdan :

İndirdiğiniz cüzdan dosyasını bir klasöre açın. İçindeki BurstWallet.exe dosyasını çalıştırın ve işte cüzdan giriş ekranı ile karşı karşıyasınız.

Faucet ler :

Burst cüzdanınızı indirdiniz. İçindeki BurstWallet.exe dosyasını çalıştırdınız. Karşınıza gelen cüzdan sıfır bakiyeli olduğundan öncelikle bunu bir kaç Burst le doldurmak gerekiyor. Bunun için Faucet denilen (akmasa damlayan musluklardan) doldurmanız lazım. Cüzdan içerisinde Faucet menüsü var. Buralardan Burst talep etmelisiniz. 3-5 derken toplamda 10 ile 20 Burst ü hemen kazanabilirsiniz. 5 dakikanızı almayacaktır.

Plotlama :

Madenciliğe başlamak için 1 TB lık bir disk temin ettiniz diyelim. Bunu masaüstü PC kasası içerisinde SATA portuna bağlayabileceğiniz gibi, USB 3.0 veya 3.1 bağlantı ile harici bir kutu içinde de tutabilirsiniz. USB 2.0 harici bağlantı çok yavaş işlem yapacağından uzak durmanız gerekiyor. Özellikle plotlama işlemi kullandığınız Pc işlemci hızına göre 1 günden 3 güne kadar sürebilecek sıkıntılı bir hazırlık süreci.

Madencilik (Mining) :

Burst kazarken kâr edip etmediğinizi buradaki hesap makinesi yardımıyle öğrenebilir siniz ?
Sadece üç alanı doldurmanız ve show (göster) tuşuna tıklamanız yeterli.
1. kaç GB disk alanı kullanıyorsunuz ?
2. Blok ödülü ? Bilmiyorsanız, blok ödülüne de buradan bakabilirsiniz.
3. Base target (bu madenciniz çalışırken ekranda gözükmekte)
Show tuşuna tıkladığınızda günlük, haftalık veya aylık kazanacağınız Burst miktarını görürsünüz. Ayrıca solo kazsanız günde kaç blok bulma ihtimali olduğunu da Yüzde (%) cinsinden görürsünüz. Örneğin ben bu yazıyı yazarken 30 TB için baktığımda, günde %96 ihtimalle bir blok bulacağım gibi gözüküyordu.

16/02/2017 – Güncelleme
Bir de Plot optimizer var. Bu programı çalıştırarak, plot dosyalarınızın daha hızlı okunmasını sağlayabilirsiniz. Fakat çalışırken önceden plotlanmış bir dosyayı okuyup aynı büyüklükte optimize edilmiş olanı yazdığından 2 katı disk alanına ihtiyacınız olur. Buradan indirebilirsiniz.

Eğer plot dosyalarınızın overlap ettiğine dair bir mesaj alıyorsanız, buradan indireceğiniz programla düzeltebilirsiniz.

Have any Question or Comment?

67 comments on “Burst ile Sabit Disk Madenciliği

Paylaşım için teşekkürler.
Ofiste atıl duran 8 TB (4x2TB) Nas ünitesi var. Komple çevirsem mi acaba. Kullanamıyoruz. Amazondan almıştık bir hevesle öyle duruyor.

8 TB Nas ünitesi ortalama getirisi ne olur baybil?

Merhaba,

bu sitede hesap makinesi var.
http://burstcoin.biz/calculator
Ayda 8-10 bin burst getirisi olur gibi gözüküyor.

Brust Madenciliği yaparken HDD yada SSD olmasının çok farkı varmı?

5900rpm harddisk ile 7200 rpm harddisk arasında performans farkı oluyor mu?

SSD de madencilik hızı çok yüksek olduğundan, rakip madencilerden çok daha erken davranmış oluyorsunuz her sefer.
Birçırpıda disk taranıp, muhtemel çözümler sorgulanıyor. Yani SSD de bulduğunuz bir çözümü havuza gönderme hızınız bir hayli fazla olduğundan, havuzun size, “ya kusura bakma, senden az önce biri çözümü buldu” deme ihtimali çok azalıyor.

HDD de ise 7200 ile 5900 arasında fark var tabii, sonuçta önemli olan disk kapasitesi ve MS/s okuma hızınız.

MB/s hızını da Burst madenciliği yaparken ekranın altında görebiliyorsunuz.

Baybil. Tabi şuan Brust değerini düşünüldüğünde ve HDD ile SSD arasındaki fiyat farkı düşünüldüğünde bence yatırım için HDD kullanmak daha karlı gibi geldi.

Merhaba ,

Karlılık ve maliyet açısından baktığınızda HDD ler şimdilik daha uygun fiyatlı kalıyor. Bilgisayarında ekran kartları ile ETH veya ZEC kazan biri, sisteminde taklan bir HDD ile aynı anda BURST madenciliği yapabilir. ZEC ve ETH hızları bundan etkilenmez.

Haklısın. Hele bu gece fiyat çok yükseldi.

Merhaba baybil Hdd 250 Gb seagate elimde 20 adet kadar bu hddlerden var acaba ben bunu bu konuda değerlendirebilirmiyim

hiç uğraşmayın derim 250 GB lık disklerle

zafer

gpu plotgenerator çalışmıyor win7 64 bit işletim sistemi kurulu pc de açılıyor anında kapanıyor nedeni nedir

Selamlar. Burst wallet oluştururken pass bölümüne 35 karakterli karışık şifre yazıyorum genede “saves locally and not in plain text!” diyor. Load wallet yapıp boşluğa şifreyi yapıştırınca giriyor fakat kafama takılan o boşluğa uzun ne yapıştırırsan giriş yapıyor.

faucet talep ettiğimde ise “Faucet has run dry, claim BURST is currently not possible. Donations to below accountId are welcome!” uyarısı veriyor. Baybil hocam konuyu bir elden geçirseniz daha açıklayıcı olsa çok sevinirim

Faucet (musluk) konusunda şu kesin ki, Faucet in parası kalmamış bu nedenle size ödeme yapamıyor. Eğer Burst adresinizi verirseniz başlangıç için gereken bir kaç Burst’ ü ben size yollayayım.

Teşekkürler Baybil hocam, dün bir arkadaş sağolsun gönderdi. Gpu plotlama yapıyorum. 2 sorum olacak. “devices.txt” dosyasında “0 0 1024 256 8192” değerler var bunu nasıl düzenlemeliyiz. Birde “makeplots.bat” dosyasında “gpuPlotGenerator generate buffer E://plots/7792125443357501601_80000_40000_20000 pause” neye göre yapmalıyız. 779 la başlayan wallet id’m. Bir çok arkadaş faydalanıcaktır.

gpuplotgenerator setup
komutuyla, Recommended yazan değerleri girin
sıkıntı çıkmaması lazım
çıkarsa devices.txt te yazan değerleri, tek tek 2 ye bölerek deneyin

ali

selam hocam,

bu işe yatırım yapmak istiyorum. Örneğin 10 TB lık hardisk aldıgım zaman, bu alan dolduğu zaman işlem ne olacak ? kazıma işlemini yapmayı durduracak mı? onu silip tekrarmı yapacagız.

Önce Plotlama yapılıyor, uzunca bir işlem, saatler veya günler. Sonra madencilik yapılabiliyor. Beraber de yapılıyor ama plot dosyalarını çoğaltırsanız olur. Kazmayı etkilemiyor.

Sayın üstatlarım cümleten kolay gelsin

48TB lık bir sistem kurmak istiyorum hdd, anakart ve diğerleri ne marka, model olmalı plotlama içinde (eger gerekiyorsa)bir tane ekran kartı almak istiyorum ne önerirsiniz 48tb lık sistem şu andaki burst fiyatına göre ne kazandırır.
burst calculator ü nasıl kullanmalıyım.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler…

Bu arada siz hangi calculator dan bahsediyordunuz ? Nonces calculator mu yoksa yukarda verdiğim linktekini mi?

Evet hocam yukarıda verdiğinizden bahsetmiştim, çünkü orada bilmediğim terimler vardı, birde çıkan sonuçtan emin olmak için profesyonel yardım almak istemiştim,
hocam ***boş_bi_zamanınızda*** şu “nunces_calculator” neymiş anlatır mısınız? siz söyleyince merak ettim.

Her şeyi bir anda sorup bir anda cevap almaya çalışmak. Bu Türkiye’de böyle, dünyada da böyle mi ?
USB 3.0 standardında, harici 3.5 lik, 8 TB lık diskler, marka önemli değil ama üzerinde USB hub olan diskleri tercih etmelisiniz. Seagate de var. 8 TB bin TL. Ekran kartı şart, plotlama için. Yoksa çok zamanınız gider. Geçici alabiliyorsanız alın, ilk başlangıç için. Sonra ilave edeceğiniz diskleri, farklı zamanlarda teker teker ilave edecekseniz, ekran kartsız devam edebilirsiniz. Ama 40 Tb – 40 TB alımlar yapacağım, sistemi deli gibi büyüteceğim diyorsanız, Ekran kartı kalıcı olarak şart. Ayrıca 100 + TB ile kazacaksanız da birden fazla ekran kartı veya PC tercih edebilirsiniz, çünkü disk okuma hızınızı GPU yardımcılı BURST madenciliği ile arttırabilirsiniz.
Şu anda http://burstcoin.biz/calculator adresindeki hesap makinesine göre. Buraya 48 yazınca çıkan değer, günde 1240 Burst.
Günde 16.54 dolar yapıyor.

Değerli üstatlarımdan rica ediyorum 12*8tb hdd mining sistemi kurmak için anakart, hdd, cpu, ekran, usb çoklayıcı ve diğer ekipman önerileriniz nelerdir eksiksiz ve birbirine uyumlu bir listeye ihtiyacım var bugün sipariş vermek istiyorum, şimdiden teşekkürler

Bilgisayar geneli yani anakart, islemci, ram çok önemli değil. Diskleri hızlı seçin. Lacie olabilir. Ama ben seagate alırdım. Önlerinde USB port var, yani kendinden hublı. Bir seagate e iki segate daha bağlayabiliyorsun. Yani bir porta 3 disk. Sizde 12 disk olacak madem. Dört portttan fazla usb 3.0 portlu anakart lazım. Klavye mouse icin de usb port ihtiyaciniz olabilir. Bu sekilde hub almadan baslarsiniz.Uyum gibi bir sıkıntı ne olabilir ki, harici usb disk aliyorsunuz. Ekran kartí olarak R9 390 da herhangi bir sıkıntı yasamadım. R9 380 kullanan da duydum.

Hocam dün akşam arkadaşınızın kurulumda yaşadınız sıkıntıları yaşamak istemiyorum onun için marka, model, ve diğer gerekenler ile ilgili detaylı bilgiye ihtiyacım var, mesela yanlış bir cpu alıp vah vah dememek için yani şu marka anakart, bu güçte cpu gibi eksiksiz bir listem olsa benim gibi bir çaylak için iyi olur

Arkadaşlar bu sistem hdd mining için nasıl #1 anakart *msi Z170A pro carbon #2 işlemci Intel pentium G4560 soket 1151 #3 ram 4Gb DDR4 #4 HDD Lancie 8TB P9233 #5 port orico h7013 up usb 3.0 iki adet #6 PSU High power 750w bir adet lütfen bu liste onaylanmadan hiç bir sipariş vermeyeceğim teşekkürler…

Bu sistem iyi. Ama ekran kartını göremedim. Ekran kartı olmadan plotlama çok uzun sürüyor. Bir de tek diskle mi başlayacaksınız ? Orico hub a şu an için ihtiyacınız olmayabilir. Z170A pro carbon da kaç tane usb çıkış var ve kaç disk kullanacaksınız ?

Hocam CPU için öneriniz olacaktı, ram tavsiyenizi de Rica edecektim, birde msi Z170A pro carbon’a alternatif ne olabilir yarın lacie ler gelecek ben hala bilgisayarımı toplayamadım maalesef

AMD nin hızlı bir işlemcisini tavsiye ederim. Fakat ekran kartınız varsa işlemcinin normal olması yeterli. Sonuçta plotlamayı ekran kartı ile hızlı yapabilirsiniz. CPU ve RAM in bir önemi yok gibi gözükse de , zaman zaman plotlama ihtiyaçlarınızı karşılamak için tercih edebilirsiniz.

Anakart olarak iyi. Z170A ların eskilerinde sorun vardı. 5-6 kartı görmüyordu. Ama bu yenilerde görür belki. Bios güncelleme ile hallediliyordu. 5 yuvası var. 6. da m-pci-e den olabilir.

Çok yoğunum gece geç saatte dönerim sanırım

Kolay gelsin, işiniz rast gitsin hocam, yarın görüşürüz…

osman

Merhabalar, öncelikle yardımseverliğiniz için teşekkür ederim, müsadeniz olursa bir kaç sorum olacaktır.

1. 8TB’lık bir diski plotlarken ne kadar boşluk alan bırakmam gerekir? Her disk için boşluk şartmıdır ?
2. Yukarıda makalenizde, ssd diskler diğer disklere göre daha hızlı madencilik yapacağını söylemişsiniz, bu sadece plotlama için geçerlidir değil mi?

Boş alan bırakmanız gerektiğini sanmıyorum. Ama ileride her ihtimale karşı diyerek 5-10 GB boş alan bırakabilirsiniz. Belki bir gün işe yarar.
SSD diskler çok pahalı, ancak gpu ile plotlama yaparken direct modda büyük bir SSD ye plotlayıp, sonra o dosyayı ilgili diske taşıyabilirsiniz. Fark edebilir. Denemek lazım.

Selam Hocam. Ben buralarda yeniyim. Müsadenizle arada ufak sorularım olacak.
Başlangıçta kullanmak istediğim disk kapasitesi 68 tb civarı olacak .
Zaman kazanmak için Plotlama işlemini tek seferde gpu ve cpu dan yapabilirmiyim?
Elimde Gtx 780 3 gb lik Gpu var.
Yada şöyle 34 Tb alanı önceden plotlayıp kazımaya başlasam . kazıma yaparken de kalan kısmı plotlayıp sonradan kazıma ya dahil edebilirmiyim?
Çok absürt bir soru oldu ise kusura bakmayın. Cyrpto Currency de Noob um :)))))

GTC 780 yeni bir kart değil sanırım. Pek avantaj sağlayacağını düşünmüyorum. Tek seferde plotlayabilirsiniz. günler sürer. Önceden bir kısmını plotlayıp sonra diğer kalan kısmı plotlarken, bir yandan da madenciliğini yapmaya başlayabilirsiniz. iyi ram i olan iyi bir makine tercih etmenizde fayda var. Diskleri daha sonra, bütün plotlama bitince, mining yapacağınız esas makineye taşıyabilirsiniz. Kolay gelsin.

Ghengis

Kolay gelsin herkese, bir kac sorum var cevaplarsaniz sevinirim,.

burstcoin client for windows kullaniyorum. Dogru yoldamiyim bilmiyorum 🙂

Okudugum yazinizda ” Örneğin deadline süreniz 1 saat 10 dakika, aynı bloğu başka birisi 1 dakikada çözebiliyorsa block onun olur ”
1-) Usteki yazida “block onun olurdan kastiniz nedir. Bu block nedir ? Biz Burst madenciligi yaparken aslinda block kazanmaya mi calisiyoruz ? Block bize ne kazandirir. ? eger hashi (şifreyi) kiramazsak birsey kazanmiyormuyuz.

2-) Plotlama isleminden sonra yapilmasi gereken nedir. Mining kisminda bir kactane pool var bunlardan hangisini sececegimize nasil karar verecegiz,.

3-) Bir diger sorum, mazur gorun lutfen anlamak oldukca zor. Soyle bir senaryo cizelim. 5 Adet 250Gb lik SSD yi Raid 0 Stripe olarak 1.5 TB yaptik diyelim. Bu durumda ortalama yazma okuma hizimiz saniyede 1400-1600 Mb civarinda olucak. Arkasidnan 1.5 TB lik alanimizdan 1Tb i Plotladik. Bu durum block cozme avantajimnizi ne kadar etkiler.?

Sevgi ve saygilarimla.

Hasan

Merhaba hocam kolay gelsin simdi ben sifirdan baslayacam acaba mümkünse elimde olmasi gereken malzemeleri sirayla yazsaniz olur mu

caner

MErhaba baybil,
DEneme amacli Brust client for windowsu kurdum, 1tb hdd yi plotadim , faucets yaptim, herhangi bir hata almiyorum gorunurder prgram calismakta , fakat balance kismi 1 gecedir 0 duruyor ,mining yapan makienin detaylarini nereden goreblirim, Herkese bol burtslar 🙂

Faucet
Enter your Burst address and fill out the captcha to win 1 or 2 Burstcoins.
This is a one time faucet to get you started with your free Burst! You will not be able to claim more than once.
×
This faucet is only for new user of Burst. It is not possible to claim several times.

böyle bir uyarı alıyorum. burst olmadığı için mi, lütfen biri bana yardımcı olabilir mi?

BURST-6PYZ-CLZF-WV7L-73P9F durumu müsait olan bir arkadaşım bana 10-20 burst atabilirmi borç olarak :,( acilen çözmem lazım bu işi benim :S

Düzeltme burst adresim BURST-67FL-FJ3L-BSMK-CNUKM

bu arada Pool’da –> Burst Client’te –> Change Reward Assingment kısmında aşağıdaki hatayı alıyorum.

{“errorCode”:5,”errorDescription”:”Unknown account”}

sıkıntı nedir bilen var mı?

Burst cüzdanınıza daha önce bir miktar Burst gelmesi lazım. Hesabınız aktif değil. Bunu başarabilmeniz için önce ya Faucet’ten Burst almalısınız ya da buraya adresinizi yazacaksınız, bir hayırsever size 3-4 Burst gönderecek. Size Burst gönderebilmesi için 1 Burst ücret gider. 1 Burst te gönderse , etti 2 Burst. Ama Siz de Size gelen Burst ü havuz kaydı için kullanacaksınız. Her havuz kaydı 1 Burst götürür. Hoş havuz kaydı sonraki işiniz. Önce hesabınıza 2-3 Burst temin edin.

Akın

Kolay gelsin ben gtx 1070 ekran kartlarıyla 6 adet 1 sistemde var (Normalde Eth madenciliği yapıyorum) Toplam 6 Tb lık 14 adet seagate hublı olan harici disklerden aldım ve sistemde 6 tb diskleri 6 tanesini her seferde 1 kerede plotlamak istiyorum. Ancak buffer komutu ile problem olmuyorken direct komutu sıkıntı çıkarıyor ve buffer ile plotladığım dosyayı optimize programı ile denemeye kalkttığımda hem süre olarak sıkıntı oluyor hemde optimize etmiyormuş gibi bekliyorum. Tavsiyeniz nedir?

kaan

aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler
2 konuyu çözemedim, faucet’s linklerini açamadım. borç olarak bir kaç coin yollayabilecek bir arkadaşım var mıdır?
BURST-7GP8-L3UR-5Z2E-6S2JR
ikinci olarak birden fazla disk kullandığımda ikinci diskte mining’i başlatırken birinci diskin penceresi açılıyor. ayı anda iki farklı usb diskte mining yapmak için ne yapmak laızm?

Ercüment YILDIRIM

Merhaba;

Mining yaparken sürekli Error 1004 hatası alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba hocam bilgi için teşekkür ederim. Ben de bu işe gireceğim mevcutta atıl olan yüzlerce tb hdd mevcut onları değerlendirmeyi planlıyorum. Deneme amaçlı 3tb diski plotladım fakat havuza katkı payı aktarmam gerektiği için bir türlü başlayamadım aslında mine işlemi başlıyor fakat balance sürekli sıfır durumda bunu havuza burst aktarmadığım için olduğunu varsayıyorum. Eğer mümkünse BURST-R8PE-ZPGZ-P25M-2R5B5 bu adrese biraz burst gönderebilir misiniz.

Çok teşekkür ederim. Pazartesi günü deneyeceğim önerebileceğiniz veya sizin kullandığınız bir havuz var mı orada başlıyayım veya wallet programı içindeki mining ekranında gelen herhangi bir pool iş görür mü?

Burst te online wallet lar artık çalışıyor. Havuzlar ödeme yapıyor. Offline cüzdanlar henüz çalışmıyor ama durum iyiye gidiyor Burst’te. Herkese kolay gelsin.

Teşekkür ettim hocam gönderdiğin burst ile önce account config yaptım yani kendime isim tanımladım daha sonra bir havuza kaydımı yaptım internet problemi nedeniyle o havuzda mining başlatamadım daha sonra farklı bir havuza kayıt yaptım. Balance 2 kaldı ortalama 3.5tb ile 2 günde 24 burst geldi. Şöyle ki 2gün boyunca balance hareket etmedi sabırla beklemek gerekiyor mining işlemini iptal etmedim havuzun burstu aktarması 2 gün sürdü.(Tabiki bu yaptığım işlemler başlangıç için birer denemeydi. Yakın zamanda daha çok disk ile reel olarak bu işe giriyor olacağım.) İleriki zamanlarda deneyimlerimi yine bu başlık altında paylaşıyor olacağım.

Slack tartışma grubumuzda pazaralanı grubu var. Orada bu işten vazgeçmiş olan ve disk satanlar var. Daha ekonomik alabilirsin.

sinan soylu

hocam merhabalar bu özgün ilginiz için tüm arkadaşların adına bende teşekküür etmek istiyorum benimde bir sorum olacak net ve açık bir soru donanım hakkında hiçbir bilgim yok. Bu İşi Gerçekten Yapmayı Planlıyorum avantajlarım var gürcistan ve ukraynada elektrik ve internet türkiyeye nazaran çok daha ucuz ve iki ülkedede oturumum var bu açıdan burada bir madencilik yapma hevesimiz doğdu sizden ricam kullandıgınız makinaların isimleridir yani sıfırdan bir makina kuracağız ve sizin kullandıgınız makinalar bizim için geçerli olacaktır. kullandıgınız güncel makinaların isimlerini ve kullandıgınız web sitelerini yazarsanız madenciliğe adım atacak olan birine referans olmuş olursunuz ve bizi çok mutlu edersiniz tavsiyelerinizi ek olarak belirtirseniz müteşekkür kalırız ayrıca yolunuz bu tarafa düşerse mutlaka sizi agırlamak isteerim iyi çalışmalar teşekkürler

Merhaba, umarım hedeflerinize ulaşırsınız ki ulaşmamanız için bir sebep göremiyorum. Gürcistan hakkında bir fikrim yok ama Ukrayna da kilowatt saati 9 kuruş diye duydum. Dünya ortalamasının çok altında bir ücretlendirme. Antmine D3 (Dash kazar) veya Antminer L3 (Litecoin kazar) cihazları ile başlayabilirsiniz. Veya Baikal’ın yeni çıkacak olan asicminer ının düşünebilirsiniz. Cihazları temin etmeyi başarabilirseniz. Kazançlı olur sizin için. Kolay gelsin.

radana70

Elimde 32 TB nas cihazım var bunu mining yapmada kullanabilirmiyim acaba.

Selam hocam şöyle bir sorum var. Aynı numeric id ile aynı pool üzerinde farklı pclerde mining yapılabinir mi. 2. Olarakta şöyle bir durum var ilk başlarda gün aşırı 50–100 burst alıyordum sonra bir hafta sonu 1200+600 burst geldi aynı hafta içinde yine ufak miktarda burst geldi ve şu anda 1 haftadır bir hareket yok. Sebebi ne olabilir. Sistemi kapatmadan devam ediyorum ama henüz gelen birşey yok.

Merhaba. Anlatim icin tesekkurler. Benim sorum mevcutta ETH uretimi yaptigim bir rigim var. Bu rig de Burst uretimi de yapabilirmiyim. Yani ETH uretimi yapmamai engeller mi. Cevp icin simdiden tesekkur ederim.

Hoşgeldiniz. Elbette aynı rigde hem ETH hem de Burst üretebilirsiniz. Burada tek önemli konu, Burst için kesintisiz güç kaynağı kullanmak isteyebilirsiniz. Kullanmanızı da tavsiye ederim. Fakat aynı sistemde GPU madenciliği de yapacaksanız o zaman UPS anlık kesintilerde “belki” sistemin kapanmamasını sağlasa da bir kaç dakikada veya daha uzun kesintilerde GPU madenciliğinin çektiği gücü karşılayamayacağından UPS kapanacaktır. Dolayısıyla aynı sistemde her ikisi de sorunsuz çalışır ama UPS li sistemde her ikisinin de çalışmasını tavsiye etmem. Kolay gelsin.

Baybil ve diğer arkadaşlar herkese merhaba. Burası sayesinde bende bir madenci olmak üzereyim 🙂 Rica etsem konudaki linkleri güncelleri ile değiştirmeniz mümkün mü?

Herkese merhaba. Burst madenciliğinde okuma yazma hızı düşük fazla HDD almak mı mantıklı yoksa okuma yazma hızı yüksek olan az SSD almak mı mantıklı.

Merhaba,
isterseniz Forum kısmına gelin orada sorun. Burası yönlenmemiş ne yazık ki, yazı da eski.
SSD ler pahalı, hiç mantıklı değil. 1. öncelik disk kapasitesi, hız sonra geliyor.

Arkadaşlar bu yazı epey eski kaldı, güncelliğini yitirdi. Bu nedenle yorumlara kapatacağım. Bunun yerine baybil.net Forum’da Burst ile ilgili kısma davet ediyorum sizleri.

Forum Burada…

Bir cevap yazın
Çevrimiçi kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok

Slack Grubu

Slack tartışma kanalımıza katılabilirsiniz. https://baybil.net/slack-davetiyesi/

baybil.net – Yotube Kanalı


Araç çubuğuna atla